Kierunki studiówKierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia informatyczneTOP Bydgoszcz

Informatyka stosowana – Politechnika Bydgoska

Program studiów tego perspektywicznego kierunku jest doskonale dostosowywany do potrzeb rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy.

Kierunek studiów informatyka stosowana, który prowadzi Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, to propozycja dla kandydatów zainteresowanych programowaniem, bazami danych lub administrowaniem systemami.

W trakcie kształcenia będziesz studiować podstawowe przedmioty nauk humanistycznych i ścisłych (w tym: matematykę i fizykę) oraz przedmioty kierunkowe obejmujące m.in. tematykę: praktycznego i efektywnego wykorzystania systemów Windows, Linux i Unix, programowania w środowiskach Windows i Android, tworzenia aplikacji w różnych językach programowania, tworzenia aplikacji mobilnych, zagadnień dotyczących sztucznej inteligencji, metod przetwarzania sygnałów jedno i wielowymiarowych, programowania współbieżnego i zespołowego, administrowania systemami klasy Enterprise, tworzenia rozwiązań bazodanowych. 

Specjalności:

  • Technologie informacyjne
  • Programowanie aplikacji biznesowych
  • Data science

Po ukończeniu studiów na kierunku informatyka stosowana absolwenci mogą rozpocząć pracę w przedsiębiorstwach zajmujących się tworzeniem i rozwojem oprogramowania, w tym bazodanowego, sieciowego, dedykowanego dla urządzeń mobilnych, a także w firmach udzielających szeroko pojętego wsparcia informatycznego podmiotom gospodarczym na terenie kraju i za granicą. 

Strona kierunku: INFORMATYKA STOSOWANA , Politechnika Bydgoska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Bydgoszcz. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia