Kierunki studiów BydgoszcznewStudia BydgoszczStudia informatyczneTOP BydgoszczTop studia

Informatyka w Bydgoszczy

Zamierzasz związać swoją przyszłość z branżą informatyczną? Dobrym krokiem w tym kierunku będzie zdobycie odpowiedniego wykształcenia! Sprawdź, na jakich uczelniach w Bydgoszczy możesz studiować informatykę!

Na studiach informatycznych świetnie odnajdą się osoby o ścisłych umysłach z dużą dozą wyobraźni – informatycy często rozwiązują bowiem problemy i tworzą modele zjawisk na wysokim poziomie abstrakcji. Jeśli niestraszna Ci jest odrobina matematyki i czujesz się komfortowo w pracy na komputerze, to pomyśl i poważnie o wyborze kierunku informatyka i czytaj dalej!

Warto pamiętać, że wiedza kierunek informatyka to tylko jeden z wielu oferowanych w dziedzinie informatyki. Aby poznać inne możliwości studiów informatycznych sprawdź artykuł Studia informatyczne w Bydgoszczy.

Czego można nauczyć się na studiach na kierunku informatyka?

Podstawą studiów na kierunku informatyka jest oczywiście programowanie w językach takich jak C++, Python i Java, które umożliwia przekazywanie komputerowi komend, które ten ma wykonać. Do efektywnego przetwarzania i analizy informacji potrzebne są jednak odpowiednie modele i abstrakcje, które oparte są na modelach matematycznych. Matematyka, a w szczególności matematyka dyskretnaanaliza matematyczna i statystyka, pozwalają również zrozumieć procesy zachodzące w trakcie wykonywania zadań przez komputer. Studentów uczy się również algorytmiki oraz świadomego korzystania z komputera i jego zasobów w ramach przedmiotów takich jak Systemy Operacyjne czy Bazy Danych.

Jak wygląda sytuacja absolwentów informatyki na rynku pracy?

Absolwenci informatyki należą do jednej z najlepiej pozycjonowanych grup osób, które skończyły studia wyższe – branża IT oferuje możliwość pracy przy interesujących projektach, wdrażając nowoczesne mechanizmy zarządzania pracą jak SCRUM. Co więcej, zarobki osób pracujących w branży IT należą do grupy najlepiej zarabiających w Polsce. Absolwentów informatyki najczęściej można spotkać na takich stanowiskach jak Programista, Administrator/ DevOps, QA/ Tester, Project Manager/ Product Owner.

Czas poznać ofertę szkół wyższych w Bydgoszczy w zakresie kierunku informatyka.

Informatyka stosowana na Politechnice Bydgoskiej

Informatyka stosowana to kierunek, na którym studenci poznają metodyki analizy i projektowania programów komputerowych, konstrukcję i sposoby działanie systemów operacyjnych, podstawy działania sieci komputerowych, programowanie baz danych, działanie i wykorzystanie Internetu oraz najnowszych technologii z nim związanych. Dodatkowo, omawiane są zagadnienia: przetwarzania tekstu, sztucznej inteligencji, systemów zintegrowanych oraz grafiki komputerowej.

 Studiując Informatykę stosowaną możesz wybrać specjalności:

 • technologie informacyjne
 • programowanie aplikacji biznesowych – tylko na studiach stacjonarnych
 • data science

Informatyka na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego

Studia inżynierskie proponowane przez UKW – Instytut Informatyki prezentowane są przez samą uczelnię jako studia, które nie opierają się na zaawansowanej wiedzy matematycznej. Przeczytać możemy:

Informatyka to nie matematyka – na kierunku Informatyka na UKW od lat obalamy mit na temat tego, że dobrym informatykiem może zostać tylko osoba, która ma dobre wyniki z matematyki na poziomie szkoły średniej – TO NIE JEST WARUNEK NIEZBĘDNY. Obecnie można podać wiele przykładów gdzie na stanowiskach programistów, administratorów sieci i innych w IT pracują z powodzeniem osoby, z niskim poziomem przygotowania matematycznego. 

Informatyka na UKW to: nauka programowania obejmuje języki C++, C#, Java, PHP. Na zajęciach wykorzystywane jest m.in. oprogramowanie Oracle, Solid Works, AutoCad, Derive, Matlab, pakiety biurowe (Microsoft Office, Open Office); z zakresu grafiki, przetwarzanie obrazów i multimediów – programy Audacity, GIMP, Corel Draw.

W ramach systemów zarządzania przedsiębiorstwem w wybranych obszarach działalności – systemy IFS Application, interLAN, GTJ 2000, EdgeCAM.

Kierunki informatyczne na uczelniach niepublicznych w Bydgoszczy

Kierunek informatyka znajduje się w ofercie Akademii Kujawsko – Pomorskiej w Bydgoszczy. Po ukończeniu kierunku INFORMATYKA zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje w obszarze:

 • inżynierii oprogramowania
 • działania systemów komputerowych i operacyjnych
 • technologii sieciowej oraz przedmiotów specjalnościowych
 • ogólnych i specjalistycznych zagadnień informatyki, wiedzy technicznej oraz umiejętności praktycznych z zakresu systemów informatycznych
 • łączenia wiedzy informatycznej z wiedzą z zarządzania, co umożliwi sprawną współpracę ze specjalistami z zakresu biznesu i marketingu
 • działania współczesnych systemów komputerowych oraz pracy w zespołach programistycznych
 • znajomości specjalistycznego języka angielskiego dla informatyków
 • wykorzystywania nabytej wiedzy do opisu procesów, tworzenia modeli, zapisu algorytmów oraz innych działań w obszarze informatyki
 • działania współczesnego sprzętu komputerowego oraz urządzeń z nim współpracujących, a także systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych
 • sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej oraz teleinformatyki

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy proponuje informatykę stosowaną oraz studia inżynierskie – projektowanie i technologie www. Siedmio-semestralne studia inżynierskie na obszarze “Programowanie i Technologie WWW” pozwolą ci opanować najnowsze technologie informatyczne z zakresu wytwarzania oprogramowania. Na studiach nauczysz się:

 • Programowania obiektowego w wielu nowoczesnych językach programowania, m.in. C#, Java, PHP.
 • Tworzenia rozbudowanych aplikacji bazodanowych, wykorzystujących technologie MSSQL, MySQL, SQLite.
 • Programowania aplikacji mobilnych w środowisku Android Studio.
 • Tworzenia responsywnych aplikacji internetowych z wykorzystaniem frameworku Bootstrap.
 • Grafiki komputerowej z ukierunkowaniem na projektowanie interfejsów graficznych użytkownika.
 • Programowania w środowisku Unity, również w projektach dedykowanych do VR/AR.
 • Pracy zespołowej podczas realizacji projektów informatycznych oraz zarządzania projektami z wykorzystaniem metod zwinnego wytwarzania oprogramowania (Scrum, Lean, eXtreme Programming).
 • Wykorzystania układów prototypowych tj. Arduino w projektach informatycznych.
 • Nowoczesnych metod sterowania różnymi urządzeniami, w tym sterowanie za pomocą hełmów EEG, rękawic do wirtualnej rzeczywistości, itp.

Studia na kierunku informatyka stosowana w Wyższej Szkole Gospodarki to okazja do zdobycia kompetencji w różnych obszarach IT, przygotowanie do tworzenia i wdrażania rozwiązań informatycznych, z każdego rodzaju obszaru informatycznego.

Na Uniwersytecie WSB Merito Bydgoszcz znajdziecie kierunki informatyka w biznesie dla licencjatów oraz inżynierów. Uczelnia oferuje na studiach inżynierskich specjalności:

 • Architekt systemów informatycznych dla biznesu
 • Developer aplikacji mobilnych
 • Inżynier systemów bazodanowych i hurtowni danych

W ramach kierunku informatyka w biznesie dla licencjatów specjalności:

 • Bezpieczeństwo systemów informatycznych i cyberbezpieczeństwo
 • Front-end-developer
 • Wykorzystanie narzędzi AI
 • Informatyka w usługach i administracji

Kierunek informatyka w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Bydgoszcz. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia