Ekonomia w Trójmieście

Zastanawiasz się nad studiowaniem ekonomii w Trójmieście? Sprawdź, na których uczelniach jest to możliwe!

Ekonomia to jeden z kierunków, którego absolwenci poszukiwani są na wielu różnych stanowiskach. Absolwenci studiów ekonomicznych pracują w działach analiz i prognoz, na pozycjach kierowniczych oraz stanowiskach związanych z zarządzaniem, transportem, logistyką a także controllingiem i audytowaniem.

Na czym polega studiowanie ekonomii?

Student na kierunku ekonomia musi nauczyć się stosować narzędzia matematyczne i statystyczne oraz przyswoić elementy rachunkowości i analityki finansowej. Studia nie polegają jednak tylko na analizie surowych danych ekonomicznych – integralną ich częścią jest śledzenie sytuacji na arenie międzynarodowej, lokalnych uwarunkowań rynku, a nawet indywidualnych skłonności każdego człowieka z osobna. Dopiero tak szeroki kąt widzenia pozwala w pełni zrozumieć zjawiska zachodzące we współczesnej ekonomii doby Internetu.

Dlaczego warto wybrać właśnie Trójmiasto?

W Trójmieście obserwuje się intensywny rozwój biznesu i centrów usług wspólnych, czego konsekwencją jest duże zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu ekonomii, finansów, transportu i logistyki. Strategiczne położenie i dostęp do morza w naturalny sposób powodują, że w Trójmieście kwitną handel i przemysł, jest to więc doskonałe miejsce pracy i kształcenia w dziedzinie ekonomii.

Ekonomia na Uniwersytecie Gdańskim

Uniwersytet Gdański pragnie przyciągnąć kandydatów na kierunek ekonomia implementacją nowoczesnych metod nauczania, dostępem do specjalistycznego oprogramowania (SAP, ARIS, Statistica, SPSS) oraz nauką języków poprzez uczęszczanie na anglojęzyczne zajęcia. Studenci mają również możliwość odbycia praktyk i części studiów na uczelniach zagranicznych w ramach programu ERASMUS+.

UG oferuje następujące specjalności na kierunku ekonomia:

  • Biznes elektroniczny
  • Ekonomika transportu i logistyka
  • Innowacyjność w gospodarce
  • Polityka gospodarcza i strategia przedsiębiorczości
  • Teoria przedsiębiorstw

Ekonomia na Politechnice Gdańskiej

Nowoczesna w swoim podejściu Politechnika Gdańska pochwalić się może szeroko zakrojoną współpracą z instytucjami sektora publicznego (urzędy miast, marszałkowskie, Urząd Statystyczny i inne), co pozwala studentom na odbycie praktyk w odpowiednich miejscach w Polsce. Zainteresowani Odbyciem praktyk lub części studiów za granicą mogą również skorzystać z programu ERASMUS+ oraz programu wymian MOST. Zajęcia na PG są prowadzone w świetnie wyposażonych salach i pracowniach komputerowych z najnowszym oprogramowaniem.

Głodni dodatkowej wiedzy również mogą liczyć na Politechnikę Gdańską – na stronie kierunku można dowiedzieć się również, czym jest tzw. Indeks Big Maca. Link można znaleźć tutaj.

Ekonomia na Sopockiej Szkole Wyższej

Zdaniem eksperta – dr Anny Szymczak, prof. SSW – absolwenci kierunku ekonomia na Sopockiej Szkole Wyższej posiadają praktyczną wiedzę na temat szeroko pojętego biznesu. Studenci SSW mogą również nabywać ogromną ilość umiejętności praktycznych podczas studiów – zajęcia na jednej ze specjalności, Finanse i ekonomia biznesu, prowadzone są w formie tzw. studiów dualnych, a więc 3 dni stażu zawodowego + 2 dni nauki w tygodniu. Pozwala to studentom wybić się na rynku pracy, gdzie praktyka często jest ceniona wyżej niż wiedza czysto akademicka. Studenci kierunku mogą również uzyskać kwalifikację ACCA – Diploma in Accounting and Business.

Studenci ekonomii na SSW mogą wybrać spośród następujących specjalności:

  • Transport i logistyka
  • Ekonomia i zarządzanie firmą rodzinną
  • Finanse i ekonomia biznesu (studia dualne)
  • Ekonomia menadżerska

Uczelnie prowadzące kierunek Ekonomia w Trójmieście

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Gdańsk. Jeśli interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, sprawdź – studia ekonomiczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia