Ekonomia we Wrocławiu

Zastanawiasz się, gdzie można studiować kierunek ekonomia we Wrocławiu? Nasz artykuł podpowie Ci, które wrocławskie uczelnie państwowe mają go w swoich ofertach.

Ekonomia to kierunek studiów, którego ukończenie daje możliwość znalezienia pracy na wielu różnych stanowiskach. Absolwenci studiów ekonomicznych nierzadko zajmują się kierowaniem zespołów pracowników, zarządzaniem transportem lub logistyką i dbają o wysoką jakość świadczonych usług przeprowadzając audyty. Osoby zainteresowane pracą z danymi mogą również pracować w działach analiz i prognoz finansowych.

Czego spodziewać się po studiach na kierunku ekonomia?

Studenci ekonomii uczą się korzystania z narzędzi matematycznych i statystycznych oraz przyswajają elementy rachunkowości i analityki finansowej. Celem pełnego zrozumienia zjawisk zachodzących na rynku należy również śledzić sytuację na arenie międzynarodowej, lokalne uwarunkowania rynku, a nawet analizować indywidualne preferencje każdego klienta z osobna. Studenci ekonomii zdobywają wiedzę w każdej z tych dziedzin w ramach odpowiednich bloków zajęciowych.

Dlaczego warto studiować ekonomię we Wrocławiu?

Wrocław to znaczący ośrodek akademicki, naukowy, kulturalny i biznesowy. Atrakcje oferowane przez stolicę Dolnego Śląska nie pozwolą Ci się nudzić w czasie wolnym od nauki. We Wrocławiu ma swoje siedziby wiele firm i korporacji, zarówno polskich i zagranicznych. To także ważny węzeł komunikacyjny i logistyczny. Są tu więc świetne perspektywy, nie tylko naukowe, ale i zawodowe.

Ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu proponuje studia stacjonarne i niestacjonarne. Absolwent ekonomii na tej uczelni będzie przygotowany do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach prywatnych, administracji rządowej i samorządowej, organizacjach pozarządowych oraz instytucjach publicznych, na stanowiskach szczebla operacyjnego. W ramach studiów stacjonarnych można uczyć się ekonomii w ramach trzech specjalności:

  • Analityk rynków
  • Ekonomia menedżerska
  • Gospodarka cyfrowa

Ekonomia na Uniwersytecie Wrocławskim

Kierunek ekonomia znaleźć można również na Uniwersytecie Wrocławskim. Uzyskasz tu wiedzę z zakresu gospodarowania zasobami ludzkimi, finansowymi oraz materialnymi w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Nabędziesz umiejętność zastosowania podstawowych metod analitycznych do badania zjawisk i procesów gospodarczych. Propozycja specjalności jest również bogata:

  • Prawo w biznesie
  • Prawo podatkowe
  • Finanse i rachunkowość
  • Ekonomia innowacji
  • Gospodarka światowa

Ekonomia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Trzecią uczelnią państwową proponującą kierunek ekonomia jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Studenci tego kierunku będą zdobywali rozległą wiedzę ekonomiczną oraz umiejętności zastosowania matematyki, statystyki i informatyki do praktyki gospodarczej. Absolwenci będą wyspecjalizowani w ekonomicznych zagadnieniach sektora gospodarki żywnościowej. Będą przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach rolno-spożywczych, instytucjach obsługi rolnictwa, agencjach rządowych oraz administracji gospodarczej.

Student podczas studiów uzyskuje wiedzę z zakresu makroekonomii i mikroekonomii. Podczas kolejnych semestrów studiów student nabywa wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, organizacji i prowadzenia działalności gospodarczej, analizy finansowej przedsiębiorstwa oraz oceny projektów inwestycyjnych. Wiedzę ekonomiczną uzupełnia podstawowymi informacjami z zakresu szeroko rozumianej gospodarki żywnościowej, co w aspekcie tzw. bezpieczeństwa żywnościowego kraju sprawia, iż absolwent tego kierunku staj się specjalistą potrafiącym zrozumieć procesy zachodzące w globalnej gospodarce żywnościowej.


Poznaj ofertę i konkrety dotyczące studiów na innych uczelniach bezpośrednio ze stron poświęconych kierunkowi ekonomia.

Kierunek ekonomia we Wrocławiu

Więcej informacji również o innych kierunkach ekonomicznych np. finansach i rachunkowości, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Wrocław. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia