Kierunki studiów WrocławStudia ekonomiczneStudia Wrocław

Międzynarodowe stosunki gospodarcze – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze to doskonały punkt wyjścia do zdobywania wiedzy w zakresie prowadzenia przedsiębiorstw międzynarodowych. Wiedzy, która pozwoli Ci na swobodne funkcjonowanie w multikulturowym środowisku światowego biznesu.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest jedną z największych szkół ekonomicznych w kraju i odgrywa ważną rolę w kształceniu ekonomistów, w badaniach naukowych i pracach dla gospodarki. Jest również aktywnym partnerem w międzynarodowych kontaktach naukowych i dydaktycznych.

Na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze zdobędziesz wiedzę w zakresie prowadzenia przedsiębiorstw międzynarodowych, która pozwoli Ci na swobodne funkcjonowanie w multikulturowym środowisku biznesu. Poznasz strategie i funkcjonowanie korporacji transnarodowych, środowiska globalnego. Dowiesz się wszystkiego, co ważne, na temat handlu zagranicznego i bezpośrednich inwestycji zagranicznych, a także planowania i zaopatrzenia, produkcji, logistyki, marketingu, badań i rozwoju, finansów i controlingu, zarządzania kadrami, otoczenia politycznego, społecznego i kulturowego oraz zarządzania ryzykiem w skali międzynarodowej. Zostań specjalistą, który potrafi opracować program działań firmy w skali międzynarodowej i skutecznie go wdrożyć!

Specjalności

  • Biznes międzynarodowy
  • Logistyka międzynarodowa
  • Innowacje i przedsiębiorczość

Profil absolwenta

Absolwent posiada podstawową wiedzę i jest przygotowany do opracowywania programów działania przedsiębiorstw, ich wdrażania oraz kontroli realizacji, w warunkach postępującego umiędzynaradawiania działalności gospodarczej i rozwoju procesów integracyjnych. Posiada umiejętności gromadzenia, przetwarzania i przekazywania in formacji oraz pracy zespołowej. Zna dwa języki obce, w tym język specjalistyczny z zakresu ekonomii i zarządzania.

Perspektywy zawodowe

  • stanowiska operacyjne i analityczne w przedsiębiorstwach współpracujących z zagranicą
  • specjalista ds. handlu zagranicznego (eksportu i importu)
  • specjalista w urzędach celnych, ambasadach i konsulatach
  • stanowiska operacyjne i analityczne w organizacjach i instytucjach międzynarodowych
  • specjalista ds. finansów i rozliczeń międzynarodowych przedsiębiorstw zagranicznych oraz banków
  • specjalista ds. logistyki międzynarodowej
  • specjalista ds. zarządzania międzynarodowego

Poznaj inne propozycje kierunków lub dowiedz się więcej o uczelni:
Studia z zarządzania we Wrocławiu
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji również o innych kierunkach ekonomicznych np. finansach i rachunkowości, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Wrocław. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Czytaj także:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia