Kierunki studiów RzeszównewStudia chemiczneStudia RzeszówStudia techniczne

Inżynieria farmaceutyczna w Rzeszowie

Wybierz studia w Rzeszowie stanowiące innowacyjne połączenie inżynierii, technologii chemicznej i farmacji. Studiuj na kierunku inżynieria farmaceutyczna!

Kierunek inżynieria farmaceutyczna proponuje kandydatom Politechnika Rzeszowska. Studia, które prowadzi Wydział Chemiczny PRz, są odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie na ekspertów z zakresu inżynierii procesów wytwarzania wyrobów farmaceutycznych, parafarmaceutyków, suplementów diety, produktów weterynaryjnych i kosmetyków.

To innowacyjne połączenie inżynierii, technologii chemicznej i farmacji, które zaowocuje obecnością na rynku pracy inżynierów chemików bardzo dobrze znających i rozumiejących specyfikę zarówno produkcji farmaceutycznej, jak również standardy produkcji obowiązujące wytwórców suplementów diety czy wyrobów weterynaryjnych.

Perspektywy zawodowe:

  • przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją leków, a także substancji czynnych będących składnikami leków;
  • przedsiębiorstwa produkujące suplementy diety i środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego;
  • producenci i dystrybutorzy produktów leczniczych weterynaryjnych;
  • przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją, dystrybucją, prowadzeniem badań, marketingiem i promocją kosmetyków i produktów kosmetycznych;
  • laboratoria analityczne, badawcze, diagnostyczne zajmujące się analizą biologiczną i chemiczną oraz oceną jakości produktów, w tym produktów farmaceutycznych.

Strona kierunku: INŻYNIERIA FARMACEUTYCZNA , Politechnika Rzeszowska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Rzeszów. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

Czytaj także:

Chemia w Olsztynie

Absolwenci chemii coraz częściej są poszukiwanymi na rynku pracy fachowcami…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia