Kierunki studiówKierunki studiów SzczecinStudia ekonomiczneStudia SzczecinTOP Szczecin

Finanse i rachunkowość – Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Jeśli chcesz wybrać studia ekonomiczne w Szczecinie, a szczególnie interesuje Cię kierunek finanse i rachunkowość, to dobra wiadomość jest taka, że prowadzą go różne szczecińskie uczelnie wyższe. Dowiedz się więcej o propozycji, którą przygotował Uniwersytet WSB Merito Szczecin!

Chcesz wybrać studia na uczelni publicznej? Kierunek finanse i rachunkowość proponuje kandydatom Uniwersytet Szczeciński. Ten kierunek znajdziesz również w ofercie uczelni niepublicznej, a jest nią w tym przypadku Uniwersytet WSB Merito Szczecin. Dowiedz się więcej, sprawdź czym się wyróżnią oferta tej właśnie uczelni.

Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin

Studia na kierunku finanse i rachunkowość, dzięki unikatowemu programowi, wypełnionemu warsztatami, ćwiczeniami, pracą z oprogramowaniem funkcjonującym na rynku biznesowym, grom strategicznym oraz partnerom kierunku, którzy oferują atrakcyjne i rzetelne praktyki zawodowe i staże, dają Ci możliwość zdobycia konkretnych umiejętności, które wykorzystasz na rynku pracy.

Na zajęciach nauczysz się wykorzystywać specjalistyczne oprogramowanie, które później wykorzystasz w pracy:

 • SAP (HANA/S lub BusinessOne) – oprogramowanie ERP do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem,
 • MS Power BI, Tableau – oprogramowanie do analizowania i wizualizacji danych, szczególnie dużych zbiorów,
 • COMARCH ERP,
 • SYMFONIA,
 • PŁATNIK ZUS,
 • INSERT,
 • STATISTICA.

Specjalności:

 • Bankowość i doradztwo finansowe
 • Finanse i rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw
 • Finanse przedsiębiorstw i podatki ACCA
 • Kadry i płace
 • Nowoczesne usługi dla biznesu
 • Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw

Czy warto studiować finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Studia te są wartościowe i mogą zapewnić dobrą pracę, nawet już na początku zawodowej kariery. Studia na kierunku finanse i rachunkowość przygotowują do pracy, w której pożądana jest wiedza ekonomiczna, z zakresu prawa, bankowości i rachunkowości, a także świadomego korzystania z instrumentów finansowych.

Studiowanie na kierunku Finanse i rachunkowość umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji ubezpieczeniowych, finansowych, funkcjonowania rynków finansowych i wykorzystywania ich instrumentów Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.

Wszyscy bez wyjątku – od gospodarstw rodzinnych po światowe korporacje, podejmują decyzje finansowe. Marzysz o pracy w wielkim biurowcu ze szkła? Uważasz, że świat wielkich korporacji to Twój świat? Chcesz zostać dyrektorem finansowym, prezesem banku albo towarzystwa ubezpieczeniowego? Czy może masz pomysł na własny biznes? A może po prostu chciałbyś pracować w biurze, banku, firmie ubezpieczeniowej, agencji nieruchomości, na giełdzie, w administracji państwowej? Wybierając kierunek Finanse i Rachunkowość, zapewnisz sobie taką właśnie możliwość!

Strona kierunku: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ , Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Szczecin. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia