Kierunki studiów KielcenewStudia KielceStudia psychologiczneTOP KielceTop studia

Psychologia w Kielcach

Psychologia to kierunek studiów, który wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem kandydatów. Może zainteresuje was podjęcie studiów na jednej z kieleckich uczelni. Sprawdź, które szkoły wyższe w Kielcach mają w ofercie te studia.

Zainteresowani podjęciem nauki na kierunku psychologia w Kielcach swoją uwagę skupią na dwóch uczelniach, które proponują jednolite studia magisterskie. Jedną z nich jest państwowy Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Drugą uczelnią jest niepaństwowa Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach .

Psychologia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

W ramach oferty Instytutu Psychologii UJK do wyboru w toku nauki są trzy specjalności:

  • Psychologia działalności społecznej i zawodowej człowieka,
  • Psychologia kliniczna,
  • Psychologia wspierania rozwoju w cyklu życia człowieka

Absolwent pięcioletnich studiów magisterskich na kierunku Psychologia jest przygotowany do profesjonalnego działania zgodnie z ukończonym zakresem studiów oraz do dalszego kształcenia się na studiach podyplomowych, kursach i szkoleniach. Może rozpocząć specjalizację z zakresu psychologii klinicznej, uczestniczyć w podyplomowym kursie przygotowującym do certyfikatu psychoterapeuty, a także poszerzać wiedzę i umiejętności na konferencjach naukowych, warsztatach itp.

Ukończenie studiów na kierunku Psychologia uprawnia absolwenta do wykonywania pracy w poradniach zdrowia psychicznego, poradniach psychologicznych, szpitalach, sądownictwie, policji, więziennictwie, firmach szkoleniowych i konsultingowych, działach personalnych firm, mediach, reklamie, agencjach badań marketingowych, i w sektorze prywatnym.

Atrakcyjnie przedstawia się również wybór specjalności w Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach

  • Psychologia edukacji
  • Wspieranie w rozwoju
  • Psychologia kliniczna
  • Psychologia sportu

Szczegóły można poznać w opisach kierunków na stronach uczelni.

Kierunek psychologia w Kielcach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia psychologiczne Kielce. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia