Kierunki studiów CzęstochowaNoweStudia CzęstochowaStudia prawniczeTOP CzęstochowaTop studia

Prawo w Częstochowie

Nauką na kierunku prawo na studiach w Częstochowie można cieszyć się na różne sposoby. Po pierwsze dostępne są studia jednolite magisterskie. Po drugie jedna z uczelni niepaństwowych proponuje studia licencjackie na kierunku prawo w biznesie. Dowiedz się szczegółów oferty studiów prawniczych w Częstochowie.

Kierunek prawo UJD w Częstochowie

Oferta studiów jednolitych magisterskich na Wydziale Prawa i Ekonomii UJD (Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie). Studia na kierunku prawo trwają pięć lat. Po ukończeniu studiów prawniczych absolwent jest przygotowany do ubiegania się o przyjęcie na wszystkie rodzaje aplikacji niezbędnych do wykonywania zawodów prawniczych.

Dysponuje także odpowiednimi kompetencjami do pełnienia funkcji w podmiotach publicznych i niepublicznych, które wymagają posiadania ugruntowanej wiedzy prawniczej. Ma dobre przygotowanie do pracy w biznesie.

Absolwent może rozpocząć pracę w administracji publicznej – zarówno rządowej, jak i samorządowej – w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych. Może występować w roli negocjatora albo mediatora w sytuacjach, w których zalecany jest taki sposób rozstrzygania sporów prawnych.

Rekrutacja na studia

W rekrutacji obowiązuje konkurs świadectw maturalnych. Co jest brane pod uwagę?

Średnia z trzech przedmiotów (uwzględnia się tylko jeden poziom: podstawowy lub rozszerzony; poziom rozszerzony premiowany jest większym przelicznikiem):

  • język polski [G1]- poziom podstawowy przelicznik: 0,25 ; poziom rozszerzony przelicznik: 0,45
  • matematyka lub historia lub WOS lub geografia lub fizyka lub filozofia lub język łaciński i kultura antyczna [G2] – poziom podstawowy przelicznik: 0,15 ; poziom rozszerzony przelicznik: 0,35
  • język obcy nowożytny [G3] – poziom podstawowy przelicznik: 0,1 ; poziom rozszerzony przelicznik: 0,2
  • Wynik = MAX(G1*0,25, G1*0,45) + MAX(G2*0,15, G2*0,35) + MAX(G3*0,1, G3*0,2). Maksymalnie do zdobycia 100 pkt.

Kierunek prawo w Częstochowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Częstochowa. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

Czytaj również:

Prawo w Lublinie

Gdzie studiować kierunek prawo w Lublinie? To pytanie stawia sobie wielu kandydatów,…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa


Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia