Kierunki studiów ToruńnewStudia ekonomiczneStudia ToruńTop studiaTOP Toruń

Ekonomia w Toruniu

Myślisz o studiach w Toruniu i zastanawiasz się, czy odnajdziesz się na kierunku ekonomia? Przekonaj się, że to dobry wybór!

Absolwenci studiów na kierunku ekonomia są w świetnej sytuacji na rynku pracy – jako osoby posiadające szeroki wachlarz kompetencji i wiedzę, którą można przekuć bezpośrednio w praktykę, należą do grupy najbardziej rozchwytywanych przez pracodawców specjalistów. Powodem jest interdyscyplinarny i praktyczny charakter kierunku ekonomia.

Czego można się nauczyć na kierunku ekonomia?

Głównym celem edukacji na kierunku ekonomia jest wykształcenie u studentów zdolności analizy sytuacji na rynkach lokalnych i międzynarodowym. Kompleksowa natura zjawisk, które można obserwować w dziedzinie biznesu jest źródłem interdyscyplinarnego charakteru kierunku ekonomia.

Podstawą teoretyczną potrzebną do zrozumienia tych zjawisk jest matematyka, a w szczególności statystyka, pozwalająca wnioskować o charakterze trendów wynikających z danych. Studenci ekonomii nie kalkulują jednak wszystkiego ręcznie – uczeni są korzystania ze specjalistycznych programów ułatwiających pracę z dużą ilością danych finansowych.

Jednak matematyczna analiza danych nie wystarcza do oceny zjawisk na rynku i giełdzie, dlatego integralną częścią studiów na kierunku ekonomia są elementy socjologii i psychologii, które ekonomiści wykorzystują do zrozumienia procesu podejmowania decyzji przez indywidualnych klientów, oraz teorii gier, która pozwala określić strategię maksymalizującą zyski przedsiębiorstw i korporacji.

Na jakich stanowiskach pracują absolwenci ekonomii?

Studia na kierunku ekonomia są świetnym wyborem dla osób, które pragną mieć szeroki wachlarz możliwości pracy po skończeniu studiów. Osoby, które skończyły ekonomię często pracują przy analizie danych i prognozach finansowych, przy zarządzaniu transportu i logistyce, czy jako kierownicy grup pracowników lub menadżerowie od relacji z klientami.

Ekonomia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

Toruński Uniwersytet Mikołaja Kopernika wyróżnia szczególnie wysoki na tle innych uczelni nie tylko z terenu Polski, ale i świata poziom nauczania: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK posiada zarówno ocenę wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej, ale również międzynarodową akredytację AACSB – elitarne wyróżnienie, które zostało przyznane zaledwie 5% uczelni z całego świata! Każdy absolwent kierunku ekonomia prowadzonego na UMK dostaje wraz z dyplomem certyfikat AACSB, co pozwala wybić się na tle innych kandydatów na rynku pracy. Międzynarodowa współpraca UMK, m.in. w ramach programu Erasmus+, pozwala studentom uczelni zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne również za granicą.

Kierunek ekonomia w Toruniu

Więcej informacji o innych kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Toruń. Jeśli interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, sprawdź – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia