Kierunki studiów SzczecinnewStudia SzczecinStudia techniczneTop studiaTOP Szczecin

Budownictwo w Szczecinie

Kierunek budownictwo to wciąż jeden z najpopularniejszych kierunków technicznych w Polsce. Sprawdź, na których uczelniach w Szczecinie można podjąć studia?

Na kierunku budownictwo kształci się specjalistów w zakresie budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego, budowy autostrad, dróg, ulic, lotnisk, mostów, budowli podziemnych, dróg żelaznych, budownictwa energooszczędnego, klimatyzacji, wentylacji zaopatrzenia w wodę i ciepło, ochrony wód, gleby i powietrza. Studia zapewniają możliwość zdobycia wszechstronnej i nowoczesnej wiedzy w wymienionym wyżej zakresie. Wiedza ta z pewnością ułatwi uzyskanie atrakcyjnego zatrudnienia w przyszłości.

Gdzie studiować kierunek budownictwo w Szczecinie?

Kierunek budownictwo proponuje kandydatom na studia w Szczecinie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Studia pierwszego stopnia na kierunek na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska, są to studia inżynierskie prowadzone w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Po ukończeniu tego kierunku zostaniesz inżynierem budownictwa. Jest to zawód z wieloletnią tradycją i szerokimi perspektywami pracy w kraju i zagranicą.

Uczelnia proponuje szereg specjalności:

  • konstrukcje budowlane i inżynierskie,
  • technologia i organizacja budownictwa,
  • drogi ulice i lotniska,
  • budownictwo wodne,
  • european civil engineering management tzw. inżynier europejski

Kierunek budownictwo w Szczecinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Szczecin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Szczecin.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia