Kierunki studiów Toruńrodzaje studiów ToruńStudiaStudia humanistyczneStudia Toruń

Studia humanistyczne w Toruniu

Toruń jako duży ośrodek akademicki ma dla kandydatów atrakcyjną ofertę studiów o profilu humanistycznym. Studia humanistyczne znajdziecie przede wszystkim na Wydziale Humanistycznym UMK. Kandydaci mogą wybierać między innymi spośród takich kierunków jak kulturoznawstwo, etnologia, filozofia.

Oferta studiów humanistycznym w Toruniu należy do jednych z najbogatszych w skali całego kraju. Dla osób, które czują się humanistami ale nie myślą o studiach językowych (filologicznych) otwiera się kilka ciekawych możliwości. Studia humanistyczne znajdziecie głównie wśród propozycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Kulturoznawstwo w Toruniu

Kierunek kulturoznawstwo to doskonała propozycja studiów dla tych wszystkich, którzy kochają sztukę w jej różnych formach. Studia nad literaturą, filmem, różnymi przejawami kultury przygotował dla Was Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kulturoznawstwo to nowoczesny i interdyscyplinarny kierunek humanistyczny, który łączy studia nad różnymi obszarami kultur dawnych i współczesnych: językiem, literaturą, teatrem, filmem, muzyką, sztukami wizualnymi oraz różnymi formami kultury popularnej (widowiska sportowe, komiks, gry wideo, media elektroniczne). Studia kulturoznawcze ujmują wszystkie te zjawiska w szerokiej perspektywie, pozwalają lepiej zrozumieć ich społeczne funkcje i znaczenia oraz pokazują ich zależność od kontekstu historycznego, politycznego i ekonomicznego.

Etnologia i antropologia kulturowa – studia na UMK

Kierunek studiów etnologia i antropologia kulturowa to jedna z ciekawszych propozycji studiów humanistycznych, które oferują uczelnie w Toruniu. Kierunek ten to propozycja Wydziału Humanistycznego UMK.

Studia z etnologii i antropologii kulturowej można polecić wszystkim, którzy poszukują czegoś wyjątkowego i czekają na przeżycie niepowtarzalnej przygody intelektualnej. Nie ma innej dziedziny, która bada oraz pokazuje człowieka i świat w tak zróżnicowanej i odmiennej perspektywie. Nie ma dyscypliny, która badając kultury i kulturę, nawiązuje tak bezpośredni i bliski kontakt z drugim człowiekiem. Nie ma dyscypliny, która w równym stopniu wyrywa z rutyny utartych poglądów i utrwalonych schematów.

Studia skandynawsko-bałtyckie w Toruniu

Studia poświęcone Skandynawii to unikatowa w skali kraju propozycja kierunku, który dla kandydatów przygotował Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Studia skandynawsko-bałtyckie na Wydziale Historycznym UMK pozwalają pogłębić znajomość kultury, dziejów i języków państw skandynawskich oraz regionu Morza Bałtyckiego.

Studia skandynawsko-bałtyckie rekomendowane są osobom, które fascynują się światem Skandynawów i regionem Morza Bałtyckiego. Dzięki studiom poznać można nie tylko kulturę, historię czy tradycje, ale również nauczyć się języka norweskiego.

Filozofia na UMK

Studia filozoficzne na UMK mają na celu wykształcenie osób swobodnie dobierających właściwe narzędzia do stawianego przed nimi zadania i bez problemu dostosowujących się do nowych sytuacji i wyzwań. Są to umiejętności ogromnie przydatne na dzisiejszym, zmieniającym się z roku na rok rynku pracy.

Absolwent uzyskuje wiedzę w zakresie przedmiotów stanowiących fundament wykształcenia ogólnego i specjalistycznego: historii filozofii, teorii poznania, ontologii, logiki, semiotyki, estetyki, etyki, retoryki, translatoryki, języków obcych.

Studia uczą artykułowania oraz uzasadniania własnych poglądów, a także prezentowania, analizy i interpretacji stanowisk filozoficznych i światopoglądowych. Umożliwiają one kontynuację edukacji na tym samym lub innym kierunku, a także wybór rozmaitych dróg kariery zawodowej.

Architektura informacji – studia w Toruniu

Kierunek architektura informacji jest chyba niedoceniany. W dobie wzrastających zasobów informacyjnych kierunek proponowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika rekomendujemy jako przyszłościowy.

Studia na kierunku architektura informacji dostarczają z jednej strony wiedzy na tematy techniczne, z drugiej – wykształcają umiejętności twórczego myślenia, rozwiązywania problemów i dostosowywania tworzonych serwisów do nietypowych potrzeb użytkowników.

Kierunek ten został stworzony z myślą o osobach, które wiążą swoją przyszłość zawodową z projektowaniem serwisów WWW, analizowaniem wyników badań jakościowych i ilościowych potrzeb klienta i ruchu na stronach WWW, testowaniem funkcjonalności serwisów informacyjnych, publikowaniem cyfrowym, edytorstwem komputerowym, wyszukiwaniem i oceną informacji elektronicznej.

Dla humanistów pozostaje do wyboru jeszcze oferta kierunków historycznych lub filologicznych. Jest więc nad czym myśleć.

Kierunki studiów humanistycznych w Toruniu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia humanistyczne Toruń. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia