Mechanika i budowa maszyn w Szczecinie

Chcesz wybrać studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Szczecinie? Sprawdź które szczecińskie uczelnie proponują ten kierunek kandydatom!

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn prowadzą dwie szczecińskie uczelnie publiczne: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Akademia Morska w Szczecinie. Dowiedz się więcej!

Mechanika i budowa maszyn na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie (ZUT)

Studenci kierunku mechanika i budowa maszyn, proponowanego przez ZUT w Szczecinie, uzyskują kompleksowe wykształcenie w zakresie budowy maszyn, zasad ich projektowania, konstruowania i wytwarzania.

Poza przedmiotami podstawowymi, których poznanie jest konieczne do dalszego poszerzania wiedzy, kierunek oferuje wiele specjalistycznych kursów. Od wykorzystania narzędzi komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania począwszy, przez zagadnienia jakości produkcji, metrologię po problemy programowania i sterowania urządzeniami oraz maszynami. Wszystkie te zajęcia prowadzone są w nowoczesnych laboratoriach z wykorzystaniem światowej klasy sprzętu.

Wybór drugiego stopnia studiów i kontynuacja kształcenia, poprzez wybór przedmiotów obieralnych, pozwala skupić się studentowi na poznawaniu i doskonalenie umiejętności w interesujących go dziedzinach – wytwarzaniu, projektowaniu, mechatronice. Studenci mają możliwość uzyskania certyfikatów, potwierdzających posiadane umiejętności w modelowaniu 3D oraz programowaniu obrabiarek sterowanych numerycznie. Zajęcia na hali technologicznej, wyposażonej w nowoczesne obrabiarki sterowane numerycznie oraz w bogato wyposażonych laboratoriach pozwalają sprawdzić w praktyce zdobytą wiedzę. Dla najlepszych – Wydział oferuje dalsze kształcenie na studiach trzeciego stopnia w dyscyplinie: budowa i eksploatacja maszyn, ściśle związanej z kierunkiem studiów Mechanika i Budowa Maszyn.

Mechanika i budowa maszyn w Akademii Morskiej w Szczecinie

Studiując na kierunku mechanika i budowa maszyn, który prowadzi Akademia Morska w Szczecinie, poznaje się kwestie umożliwiające bieżącą obsługę, zarządzanie oraz diagnozowanie urządzeń typowych dla siłowni okrętowej. Daje to absolwentom możliwość wyboru miejsca pracy począwszy od typowej ścieżki kariery w charakterze członka załogi statku, poprzez pracę w firmach naprawczo-serwisowych, na założeniu własnej działalności gospodarczej kończąc.

W trakcie studiów student nabywa kwalifikacji w zakresie obsługiwania siłowni okrętowych. Kwalifikacje te po uzupełnieniu wymaganej praktyki zostają potwierdzone dyplomem oficera mechanika wachtowego wydanym przez odpowiedni organ administracji morskiej, pozwalając na pracę w składzie członków załóg obiektów pływających jako oficer mechanik okrętowy.

Specjalności dające możliwość pracy na MORZU i LĄDZIE:

  • eksploatacja siłowni okrętowych (ESO),
  • diagnostyka i remonty maszyn i urządzeń okrętowych (DiRMiUO),
  • eksploatacja siłowni okrętowych i jachtów motorowych (ESOiJM).

Specjalności dające możliwość pracy na LĄDZIE:

  • technika chłodnicza i klimatyzacyjna (TCHi K),
  • technologia i technika recyklingu (TiTR),
  • diagnostyka i remonty siłowni wiatrowych (DiRSW).

Specjalność obierana jest na 2 semestrze, obowiązuje od 3 semestru.

Uczelnie prowadzące kierunek mechanika i budowa maszyn w Szczecinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Szczecin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Szczecin.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia