Kierunki studiów RadomnewStudia ekonomiczneStudia RadomTOP RadomTop studia

Ekonomia w Radomiu

Planujesz studia na kierunku ekonomia w Radomiu? Zobacz, na jakich uczelniach jest to możliwe!

Na kierunku ekonomia kształci się wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi i finansowymi, bardzo dobrze przygotowanych do podejmowania racjonalnych decyzji ekonomicznych. Absolwenci tego kierunku mają umiejętności, dzięki którym mogą aplikować na wiele różnych stanowisk – od analiz i prognoz finansowych, przez zarządzanie transportem i logistyką, aż po stanowiska kierownicze i menadżerskie.

Czego można się nauczyć na kierunku ekonomia?

Studenci ekonomii w trakcie studiów nabywają umiejętności, z których korzystają później na porządku dziennym – zarządzania, korzystania z narzędzi matematycznych i analitycznych. Studenci poznają też sposoby analizy i interpretacji zjawisk zachodzących na rynkach międzynarodowym i lokalnym oraz preferencji klientów i wykorzystania tak pozyskanej wiedzy.

Ekonomia na Uniwersytecie Radomskim

Studenci ekonomii na Uniwersytecie Radomskim zdobywają wiedzę i umiejętności pozwalające na znalezienie pracy w szerokiej gamie instytucji biznesowych, finansowych, firm konsultingowych, instytucji państwowych i przedsiębiorstw. Absolwenci potrafią korzystać z narzędzi informatycznych wykorzystywanych w ekonomii i rozumieją prawa rządzące rynkiem podmiotów gospodarczych oraz realia prowadzenia działalności gospodarczej. Studenci mają też możliwość odbycia praktyk lub części studiów za granicą w ramach programu ERASMUS+.

Kierunek ekonomia w Radomiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne Radom. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zerknij na stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Radomiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Radomiu:

Studia w Radomiu

Kierunki studiów w Radomiu

Rekrutacja na studia w Radomiu

Uczelnie Radom

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia