Kierunki studiów SzczecinnewStudia SzczecinStudia techniczneTop studiaTOP Szczecin

Automatyka i robotyka w Szczecinie

Interesują Cię studia na kierunku automatyka i robotyka w Szczecinie? W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat!

Studia na kierunku automatyka i robotyka proponuje kandydatom Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Politechnika Morska w Szczecinie.

Automatyka i robotyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie (ZUT)

Wybierając studia I stopnia na kierunku automatyka i robotyka na ZUT w Szczecinie zdobędziesz wiedzę i umiejętności praktyczne, która umożliwią pracę wszędzie tam, gdzie zautomatyzowane i zrobotyzowane procesy technologiczne wymagają wsparcia automatyków i robotyków; projektowane, budowane i stosowane są nowoczesne maszyny i urządzenia; działalność człowieka wspiera sztuczna inteligencja i inżynieria wiedzy; komputery sterują produkcją lub wspomagają procesy podejmowania decyzji.

Zdobędziesz wykształcenie z zakresu analizy sygnałów, informatyki, regulacji automatycznej, algorytmów decyzyjnych, metod sztucznej inteligencji, mechaniki, elektroniki, techniki mikroprocesorowej i inżynierii komputerowej, które umożliwi efektywną współpracę ze specjalistami innych dziedzin takich jak np. elektronika i telekomunikacja, informatyka, inżynieria komputerowa, mechanika i technologia mechaniczna, chemia procesowa, zarządzanie i organizacja produkcji.

Automatyka i robotyka na Politechnice Morskiej w Szczecinie

Automatyka i robotyka to jeden z najnowszych kierunków studiów, które można znaleźć w ofercie Politechniki Morskiej, która będąc jedną z czołowych polskich uczelni pod kątem innowacyjności technologicznej, rozszerza swoją ofertę edukacyjną o najbardziej “przyszłościowe” kierunki studiów.

W trakcie studiów zdobędziesz podstawową wiedzę z zakresu projektowania, konstruowania, eksploatacji i diagnostyki układów regulacji automatycznej i systemów robotycznych z wykorzystaniem narzędzi i technik informatycznych, w tym oprogramowania SCADA.

Na studiach poznacie jak programować roboty przemysłowe, które już teraz opanowały automatyczne linie produkcyjne w najnowocześniejszych fabrykach. Poznacie sposoby programowania dronów oraz pojazdów autonomicznych.

Po zakończeniu studiów pierwszego stopnia kierunku automatyka i robotyka o profilu praktycznym i uzyskaniu dyplomu inżyniera, absolwenci są przygotowani do pracy zawodowej w firmach oraz zakładach przemysłowych we wszystkich gałęziach nowoczesnej gospodarki, których działalność obejmuje wykorzystywanie robotów, złożonych układów mechatronicznych i zautomatyzowanych systemów wytwórczych. W szczególności są to: przemysł oparty o produkcję przemysłową, zbrojeniowy, motoryzacyjny, transport, telekomunikacja, innowacyjne jednostki naukowo-badawcze, biura konstrukcyjno-projektowe.

Kadry inżynierskie z kompetencjami z zakresu automatyki i robotyki wraz z rzeszą informatyków są zachęcani bardzo wysokimi zarobkami i doskonałymi warunkami pracy przez lawinowo rozwijające się sieci “inteligentnych” fabryk opartych na innowacyjnych procesach decyzyjnych, produkcyjnych i dystrybucyjnych napędzanych wizjonerskimi koncepcjami rozwoju sztucznej inteligencji, IoT (internetu rzeczy) i połączenia środowiska pracy maszyn i ludzi w jedną, wydajną i bezpieczną sieć.

Kierunek automatyka i robotyka w Szczecinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Szczecin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Szczecin.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia