Studia prawnicze w Częstochowie

Choć tylko dwie częstochowskie uczelnie prowadzą studia prawnicze (kierunki prawniczo-administracyjne), to oferta edukacyjna w mieście jest bogata: można bowiem wybrać z aż sześciu kierunków. Sprawdź, które interesują Cię najbardziej!

Osoby, które interesują studia prawnicze w Częstochowie, mają spory wybór, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż zdobycie tego typu wykształcenia umożliwiają zaledwie dwie uczelnie: państwowy Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie oraz niepubliczna Akademia Polonijna.

Co ciekawe i dość nietypowe, to oferta prywatnej placówki odpowiedzialna jest za różnorodność kierunków studiów prawniczo–administracyjnych w Częstochowie. AP prowadzi bowiem aż pięć kierunków, w tym ADMINISTRACJĘ W BIZNESIE i ADMINISTRACJĘ PAŃSTWOWĄ I SAMORZĄDOWĄ, podczas gdy w ofercie UJD znajdują się tylko ADMINISTRACJA oraz ogólne PRAWO, które w przypadku pierwszej uczelni zostało rozbite na PRAWO W BIZNESIE w sektorach publicznym i prywatnym. Akademia Polonijna podobnie jak UJD proponuje również studia jednolite magisterskie na kierunku prawo. Studia realizowane są w ramach dwóch podstawowych ścieżek kształcenia:

  • prawo cywilno-gospodarcze
  • prawo karnistyczne

Uniwersytet Jana Długosza o jego absolwentach na kierunku prawo pisze następująco:

Absolwent jednolitych studiów magisterskich na kierunku prawo posiada umiejętność dokonywania wykładni przepisów prawnych, posługiwania się regułami logicznego rozumowania i regułami wnioskowań prawniczych. Dysponuje umiejętnościami retorycznymi, negocjacyjnymi i mediacyjnymi oraz potrafi sprawnie identyfikować i rozwiązywać problemy prawne z wykorzystaniem doktryny prawniczej i orzecznictwa oraz z zachowaniem zasad odpowiedzialności zawodowej i wrażliwości społecznej. Ma umiejętność obserwowania zjawisk prawnych, potrafi je analizować i interpretować.

Kierunki studiów prawniczych w Częstochowie 2023

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Częstochowa. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w CzęstochowieBydgoszczy.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia