Kierunki studiów CzęstochowanewStudia CzęstochowaStudia prawniczeTOP CzęstochowaTop studia

Administracja – studia w Częstochowie

Przeglądasz społeczne kierunki studiów w Częstochowie? Interesujesz się prawem? Kierunek administracja może być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Studia na kierunku administracja to interdyscyplinarne studia, obejmujące zagadnienia z zakresu prawa i wybranych nauk społecznych, pozwalające na uzyskanie umiejętności posługiwania się i interpretacji przepisów regulujących zasady funkcjonowania państwa i społeczeństwa. Studia przygotują Cię od strony teoretycznej i praktycznej do pracy urzędniczej.

Gdzie studiować kierunek administracja w Częstochowie?

Kierunek administracja proponuje kandydatom Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie (prowadzi go Wydział Prawa i Ekonomii UJD).

Prowadzone zarówno w systemie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym studia licencjackie (I stopnia) na kierunku administracja zapewniają wszechstronne przygotowanie do podjęcia pracy w charakterze urzędnika w organach administracji rządowej, samorządowej, a także w podmiotach prowadzących działalność gospodarczą.

Program studiów w pełni umożliwia zdobycie i ugruntowanie podstawowej wiedzy  w obszarze nauk społecznych, a w szczególności w dziedzinach nauk prawnych i ekonomicznych. Student nabywa wiedzę o systemie prawnym obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, poznaje podstawowe reguły stosowania prawa, zwłaszcza w zakresie działania administracji.

Tok studiów obejmuje dwie grupy przedmiotów. Pierwsza grupa przedmiotów to wiedza z zakresu podstawowych gałęzi prawa, takich jak: prawo konstytucyjne, prawo administracyjne, prawo finansowe, prawo cywilne, prawo pracy, czy prawo karne, prawo międzynarodowe oraz prawo europejskie. Druga grupa to przedmioty ekonomiczne, które obejmują: teorie gospodarki rynkowej oraz teorie organizacji i zarządzania.

Naukę można kontynuować na studiach II stopnia, kończących się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra.

Kierunek administracja w Częstochowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Częstochowa. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia