Kierunki studiów CzęstochowanewStudia CzęstochowaStudia ekonomiczneTOP CzęstochowaTop studia

Ekonomia w Częstochowie

Zastanawiasz się, czy studiowanie kierunku ekonomia jest dla Ciebie? W tym artykule dowiesz się, czy odnajdziesz się na tym kierunku i gdzie go studiować w Częstochowie.

Ekonomia to bardzo popularny kierunek wśród studentów. Nie dziwi to chyba nikogo, kto wie, czym charakteryzują się te studia – ich interdyscyplinarny charakter i szeroka gama cenionych przez pracodawców umiejętności absolwentów ekonomii są wymieniane jako główne czynniki motywujące kandydatów do aplikowania na ten kierunek.

Czego można się nauczyć na studiach na kierunku ekonomia?

Studenci ekonomii uczą się interpretować i przewidywać zjawiska zachodzące na rynkach lokalnych i międzynarodowym. W tym celu uczeni są matematyki (w szczególności statystyki) oraz rachunkowości. Studenci uczą się również korzystania ze specjalistycznego oprogramowania ułatwiającego pracę z dużą ilością danych finansowych.

Wiedzę matematyczną uzupełniają elementy socjologii, psychologii i zarządzania, które umożliwiają zrozumienie zachowania klientów – zarówno międzynarodowych korporacji, jak i indywidualnych osób.

Jakie przedmioty warto zdawać na maturze, jeśli myśli się o studiowaniu ekonomii?

Uczelnie szczególną uwagę przywiązują do wyników z języka obcego oraz przynajmniej jednego z następujących przedmiotów: geografii, fizyki, historii, informatyki, języka polskiego, matematyki i wiedzy o społeczeństwie. Warto jednak zawsze sprawdzić wymagania konkretnej uczelni na jej stronie internetowej.

Ekonomia na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie

Kierunek ekonomia na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie jest prowadzony na wydziale Prawa i Ekonomii. Uczelnia posiada bogate doświadczenie w zakresie kształcenia studentów – zajmuje się tym bowiem już od 50 lat. Misją uczelni jest kształcenie na wysokim poziomie w sposób przystający do wymagań rynku pracy. W tym celu wykorzystuje ona nowoczesne metody nauczania i przykłada szczególną uwagę do jakości kadry naukowo-dydaktycznej. Absolwenci ekonomii prowadzonej na UJD to osoby kompleksowo przygotowane do pracy zarówno indywidualnej, jak i w grupie.

Specjalności prowadzone w ramach kierunku ekonomia na UJD to:

  • Przedsiębiorczość i rozwój własnej działalności gospodarczej (PiRWDG)
  • Ekonomia sektora publicznego (ESP)

Kierunek ekonomia w Częstochowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Częstochowa. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź, gdzie w Polsce możesz studiować na kierunkach ekonomicznych – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia