Kierunki studiów CzęstochowaStudia CzęstochowaStudia ekonomiczne

Finanse i rachunkowość w biznesie – Politechnika Częstochowska

Studia na Politechnice Częstochowskiej na kierunku finanse i rachunkowość w biznesie pozwalają pozyskać profesjonalną wiedzę z zakresu finansów, ryzyka w finansach, rachunkowości, podatków oraz funkcjonowania instytucji finansowych, w tym banków, towarzystw ubezpieczeniowych i inwestycyjnych, a także instytucji publicznych. 

Finanse i rachunkowość w biznesie  to kierunek stworzony przy współudziale świata biznesu, umożliwia uzyskanie praktycznych umiejętności analizy podstawowych zjawisk mikro- i makroekonomicznych oraz kondycji finansowej gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i innych organizacji. 

Specjalności:

  • Menedżer finansowy
  • Rachunkowość i podatki
  • Zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami

Specjalność Menedżer finansowy

Specjalność bazuje na połączeniu teorii z zakresu podstaw zarządzania finansami z umiejętnością rozwiązywania dylematów praktyki życia gospodarczego. Doświadczysz specjalistycznej wiedzy z obszaru szeroko rozumianej polityki finansowej podmiotów gospodarczych, korporacji jak również jednostek samorządu terytorialnego.

Specjalność Rachunkowość i podatki

Wybierając specjalność rachunkowość i podatki zdobędziesz wiedzę teoretyczną i cenioną przez pracodawców wiedzę praktyczną! Na tej specjalności kładzie się nacisk na zdobycie wiedzy z zakresu rachunkowości i podatków oraz praktycznych umiejętnościach związanych z wdrożeniem wiedzy w praktyce. Na tej specjalności będziesz mieć możliwość zdobycia doświadczenia z zakresu prowadzenia ksiąg rachunkowych przy wykorzystaniu nowoczesnych systemów informatycznych, co jest dzisiaj niezbędną kompetencją, aby skutecznie konkurować na rynku pracy.

Specjalność Zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami

Na specjalności zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami zdobędziesz wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w obszarze inwestycji oraz rynku nieruchomości. Pozyskasz wysokie kompetencje w zakresie znajomości rynku nieruchomości oraz jego obsługi, niezbędne w momencie wejścia na rynek pracy i dalszej współpracy z podmiotami sektora nieruchomości oraz podmiotami realizującymi różnego rodzaju inwestycje. Ta specjalność umożliwi Ci oraz ułatwi karierę zawodową w obszarze inwestowania oraz na rynku nieruchomości, szczególnie w obszarze zarządzania, pośrednictwa oraz wyceny nieruchomości.

Strona kierunku: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ W BIZNESIE , Politechnika Częstochowska

Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Częstochowa. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź, gdzie w Polsce możesz studiować na kierunkach ekonomicznych – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia