Kierunki studiówKierunki studiów CzęstochowaStudia CzęstochowaStudia ekonomiczneTOP CzęstochowaTop studia

Finanse i rachunkowość w Częstochowie

Jeśli wybierasz się na studia ekonomiczne w Częstochowie i szczególnie interesuje Cię kierunek finanse i rachunkowość lub inne propozycje studiów koncentrujących się na finansach, podatkach itp., to po lekturze tego artykułu będziesz już wiedzieć “co, gdzie i jak”.

Gdzie studiować kierunek finanse i rachunkowość w Częstochowie?

W Częstochowie kandydaci w pierwszej kolejności wybiorą najprawdopodobniej kierunek finanse i rachunkowość w biznesie na Politechnice Częstochowskiej. Druga częstochowska uczelnia publiczna – Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie (UJD) ma w swojej ofercie kierunek rachunkowość i podatki. Jeśli rozważasz podjęcie studiów na uczelni niepublicznej, może zainteresować Cię kierunek podatki i finanse, który prowadzi Akademia Polonijna w Częstochowie.

Finanse i rachunkowość w biznesie na Politechnice Częstochowskiej

Studia na PCz pozwalają pozyskać profesjonalną wiedzę z zakresu finansów, ryzyka w finansach, rachunkowości, podatków oraz funkcjonowania instytucji finansowych, w tym banków, towarzystw ubezpieczeniowych i inwestycyjnych, a także instytucji publicznych. Finanse i rachunkowość w biznesie  to kierunek stworzony przy współudziale świata biznesu, umożliwia uzyskanie praktycznych umiejętności analizy podstawowych zjawisk mikro- i makroekonomicznych oraz kondycji finansowej gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i innych organizacji. 

Specjalności:

  • Menedżer finansowy
  • Rachunkowość i podatki
  • Zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami

Rachunkowość i podatki na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie (UJD)

Kierunek rachunkowość i podatki (prowadzony przez Wydział Prawa i Ekonomii UJD) ma za zadanie przygotowanie studenta do samodzielnego wykonywania podstawowych obowiązków usługowych, prowadzenia ksiąg rachunkowych, rozliczania podstawowych grup kosztów w jednostce gospodarczej, sporządzania sprawozdań finansowych, dokonywania rozliczeń podatkowych i ubezpieczeniowych.

Podatki i finanse na Akademii Polonijnej w Częstochowie

Ten kierunek studiów, proponowany przez Akademię Polonijną, to przede wszystkim nauka oparta na umiejętności dokonywania rozliczeń podatkowych i ubezpieczeniowych, tworzenia profesjonalnych dokumentów, raportów, kalkulacji, budżetów, niezbędnych w funkcjonowaniu w ramach firm. Stosowanie wiedzy z zakresu analityki i finansów, analizy przepisów prawnych, prowadzenia ksiąg rachunkowych, rozliczenia zobowiązań podatkowych, posługiwania się statystykami oraz strategiami w rachunkowości potwierdza nabyte umiejętności.

Czy warto studiować finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Studia te są wartościowe i mogą zapewnić dobrą pracę, nawet już na początku zawodowej kariery. Studia na kierunku finanse i rachunkowość przygotowują do pracy, w której pożądana jest wiedza ekonomiczna, z zakresu prawa, bankowości i rachunkowości, a także świadomego korzystania z instrumentów finansowych.

Studiowanie na kierunku Finanse i rachunkowość umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji ubezpieczeniowych, finansowych, funkcjonowania rynków finansowych i wykorzystywania ich instrumentów Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.

Kierunek finanse i rachunkowość w Częstochowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Częstochowa. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia