Historia – studia w Kielcach

Jeśli planujesz podjąć studia na kierunku historia w Kielcach, to znajdziesz je w ofercie Wydziału Humanistycznego UJK.

Studia na kierunku historia proponuje kandydatom Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (prowadzi je Wydział Humanistyczny UJK).

Absolwent studiów I stopnia łączy ogólne wykształcenie w tej dyscyplinie z możliwością zdobycia umiejętności, adekwatnych do potrzeb rynku pracy. Stanowią one podstawę do kontynuowania kształcenia na studiach II stopnia oraz III stopnia (Szkoła Doktorska). Koncepcja studiów opiera się na wyborze przez studentów jednej z dwóch bloków.

Bloki do wyboru:

  • nauczycielski,
  • dziedzictwo kulturowe, jego ochrona i promocja (nienauczycielski).

Kształcenie na kierunku historia ma na celu zdobycie wiedzy ogólnohumanistycznej oraz szczegółowej wiedzy z zakresu historii regionu, Polski, Europy i świata.

Absolwent studiów I stopnia może kontynuować naukę i podnosić kwalifikacje na studiach magisterskich.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Kielce. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia