Kierunki studiów PoznańnewStudia medyczneStudia PoznańTOP PoznańTop studia

Fizjoterapia w Poznaniu

Fizjoterapia to jeden z najpopularniejszych kierunków na studiach medycznych oferowanych przez polskie uczelnie. Co roku chętnie wybiera go wielu kandydatów, którzy w przyszłości chcą zostać fizjoterapeutami. Zastanawiasz się, na której uczelni można studiować fizjoterapię w Poznaniu? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Fizjoterapia w Poznaniu, gdzie studiować?

Kierunek fizjoterapia oferują dwie uczelnie państwowe oraz dwie poznańskie uczelnie niepaństwowe. Każdy chętny znajdzie więc dla siebie miejsce.

Studia realizowane są jako studia jednolite magisterskie i trwają 5 lat. Dwie uczelnie państwowe to: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Wśród uczelni niepaństwowych kierunek fizjoterapia proponuje Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii, Poznańska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I.

Student fizjoterapii uzyska wiedzę z zakresu medycyny rehabilitacyjnej, w szczególności kinezyterapii, fizykoterapii, diagnostyki funkcjonalnej i planowania rehabilitacji. Celem studiów jest wyposażenie studenta w praktyczne umiejętności wykonywania zabiegów fizykoterapeutycznych, obsługi i działania aparatów do tych zabiegów oraz edukacji pacjentów do dalszego postępowania.

Studenci uzyskują niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim z zakresu stosowania czynników naturalnych (fizykalnych) w profilaktyce i leczeniu. Studenci poznają ponadto zagadnienia dotyczące komunikacji z pacjentem oraz zarządzania w ochronie zdrowia.

Absolwenci kierunku mogą podjąć pracę w: podmiotach leczniczych, uzdrowiskach i sanatoriach, placówkach oświatowych i sportowych oraz gabinetach odnowy biologicznej. Przygotowywani są również do pracy z osobami chcącymi poprawić swoją sylwetkę, wydolność i sportowcami (rehabilitacja sportowa).

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa oraz wydłużaniem długości życia popyt na usługi rehabilitacyjne i zapotrzebowanie na fizjoterapeutów będzie się zwiększało.

Kierunek fizjoterapia w Poznaniu

Więcej informacji o innych kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Poznań. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia