Informatyka w Poznaniu

Pragniesz pracować w branży IT? Dobrym pomysłem jest zdobycie najpierw odpowiedniego wykształcenia! Sprawdź, na jakich uczelniach i dlaczego warto studiować kierunek informatyka w Poznaniu!

Kierunek informatyka od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem kandydatów na studia. I chyba nie dziwi to nikogo – powszechnie wiadomo, że poziom zarobków, charakter i organizacja pracy, interesująca problematyka projektów osób pracujących w branży IT należą do najlepszych zarówno w kraju, jak i na świecie. Studiowanie na kierunku informatyka to świetny pomysł na pierwszy krok ku karierze w IT!

Warto pamiętać, że wiedzę informatyczną wykorzystuje się w różnych bardziej wyspecjalizowanych dziedzinach. Sprawdź artykuł studia informatyczne w Poznaniu, aby dowiedzieć się więcej!

Na czym polegają studia na kierunku informatyka?

Informatyka łączy wiedzę i umiejętności na temat ogółu metod tworzenia i przetwarzania oraz przekazu informacji, celem nauczania na kierunku jest więc wykształcenie tych zdolności wśród studentów. Podstawą teoretyczną przy tworzeniu modeli i abstrakcji problemów jest matematyka z dziedzin: matematyka dyskretna, analiza matematyczna, statystyka i innych. Oczywiście studentów uczy się programowania w językach takich jak C++, Python, Java i innych, które umożliwiają określenie kroków, jakie komputer ma wykonać w celu wykonania zadania. Wiedza na temat zaprojektowania odpowiedniej sekwencji kroków pochodzi z dziedziny algorytmiki, zaś znajomość optymalizacji kombinatorycznej pozwala na pisanie wydajnego kodu. Studia informatyczne uzupełniają przedmioty umożliwiające wiadome korzystanie z komputerów, jak np. systemy operacyjne czy bazy danych.

Na jakich stanowiskach pracują absolwenci informatyki?

Absolwenci informatyki są w świetnej pozycji: zdobyte podczas studiów umiejętności umożliwiają podjęcie pracy na wielu pozycjach w szeroko rozumianej branży IT, zaś osoby o dodatkowej specjalistycznej wiedzy mogą aplikować na elitarne pozycje w renomowanych firmach i centrach badawczych. Większość absolwentów informatyki pracuje na takich pozycjach jak: Programista, Administrator/ DevOps, QA/ Tester, Project Manager/ Product Owner.

Informatyka na Politechnice Poznańskiej

Działająca już od ponad 100 lat Politechnika Poznańska należy do najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Jako pierwsza polska uczelnia techniczna została członkiem Conference of European Schools for Advanced Engineering Education and Research – CESAER – organizacji skupiającej najlepsze politechniki i uniwersytety techniczne w Europie. PP może pochwalić się bardzo silną i aktywną kadrą naukową, szczególnie w dziedzinie bioinformatyki oraz informatyki, która została wyróżniona m.in. nagrodą ELSEVIER Research Impact Leaders 2016 w kategorii Medical Sciences, przyznawaną przez Elsevier szkołom wyższym, których publikacje miały największy wpływ na postrzeganie polskiej nauki w świecie. Co więcej, styczniu 2017 Politechnika Poznańska otrzymała grant H2020 Marie Skłodowska-Curie Global Fellowships jako jedyna uczelnia w Polsce w tej edycji. Uczelnia prowadzi szeroko zakrojoną współpracę w kraju i zagraniczną, dając studentom możliwość odbycia praktyk lub nawet częsśi studiów za granicą m.in. w ramach programu Erasmus+.

Informatyka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych polskich uczelni. Ten największy poznański uniwersytet jest jedną z dziesięciu uczelni badawczych w Polsce jest członkiem europejskiego konsorcjum uniwersytetów EPICUR – European Partnership for an Innovative Campus Unifying Regions, zrzeszające uczelnie wspólnymi celami oraz strategią rozwoju. Na uniwersytecie każdego roku studiuje blisko 35 tys. studentów studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Dzięki szeroko zakrojonej współpracy międzynarodowej uczelni, studenci UAM mogą zdobywać wiedzę i umiejętności zawodowe w prestiżowych firmach i ośrodkach naukowych w kraju i za granicą, m.in. w ramach programu Erasmus+.

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu kierunek informatyka

Istniejąca od 25 lat WSB w Poznaniu oferuje świetną jakość kształcenia, gwarantując jednocześnie możliwość połączenia studiowania i pracy zawodowej, bardzo cenioną przez studentów placówki. Poznańska WSB jest największą uczelnią niepubliczną w Polsce pod względem liczby studentów, zaś wysoki poziom kształcenia skutkował przyznaniem uczelni pierwszego miejsca w Wielkopolsce wśród uczelni niepublicznych w rankingu Perspektywy. Uczelnia również umożliwia zdobywanie wiedzy i doświadczenia zawodowego w kraju oraz za granicą, bierze bowiem również udział w programie Erasmus+.

Specjalności na kierunku informatyka prowadzone na WSB to:

Informatyka na Collegium Da Vinci w Poznaniu

Działające już 25 lat Collegium Da Vinci w Poznaniu to dynamicznie rozwijająca się uczelnia niepubliczna, kierująca się pragnieniem przekazywania aktualnej wiedzy z wykorzystaniem nowoczesnego podejścia do nauczania. Zajęcia na CDV są prowadzone w świetnie wyposażonych salach pełne specjalistycznego wyposażenia nie tylko takiego jak komputery, ale również tablety i smartfony Apple (do nauki pisania na nie aplikacji), drukarki i skanery 3D, konsole do gier i tablety graficzne. Uczelnia przykłada ogromną uwagę do przekazywania praktycznych umiejętności, o co dba m.in. jej Centrum praktyczności, które umożliwia również łatwe znalezienie praktyk studencki oraz pracy w najlepszych polskich firmach po ukończeniu studiów.

Informatyka na Uniwersytecie Przyrodniczym

Misja kształcenia na Uniwersytecie Przyrodniczym jest ściśle związana z badaniami naukowymi, w których uwzględnia się nowe obszary wiedzy i zmieniające się potrzeby człowieka. Uczelnia, jako jedna z najbardziej znaczących uczelni przyrodniczych w kraju, już od 100 lat zajmuje się więc kształceniem studentów. UP zapewnia studentom dostęp do nowoczesnego sprzętu i wysokiej jakości kadry naukowo-dydaktycznej. Ukończenie studiów na kierunku informatyka stosowana na UP daje możliwość pracy przy wdrażaniu technologii informatycznych w szeroko rozumianych obszarach rolnictwa oraz gospodarki rolno – spożywczej i leśnej, jest więc szczególnie interesująca dla osób chcących wiązać swoją przyszłość z tą dziedziną.

Uczelnie prowadzące kierunek informatyka w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia informatyczne Poznań. Interesujesz się informatyką, programowaniem, sieciami komputerowymi, bazami danych, Internetem, sprzętem komputerowym i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj także:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia