Studia informatyczne w Poznaniu

Oferta poznańskich uczelni państwowych i niepublicznych jest bardzo bogata. Siedem poznańskich uczelni oferuje aż 16 kierunków do wyboru! Zobacz, jakie kierunki informatyczne możesz studiować w stolicy Wielkopolski!

Spośród poznańskich uczelni państwowych największymi ofertami studiów informatycznych mogą pochwalić się Politechnika Poznańska oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ofertę państwowych uczelni uzupełniają Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet Przyrodniczy. Możliwość studiowania kierunków informatycznych dają również uczelnie niepubliczne, takie jak Collegium Da Vinci czy Wyższa Szkoła Bankowa.

Choć największe poznańskie uczelnie prowadzą kierunki o dość ogólnym informatycznym charakterze, jak np. INFORMATYKA, to większość studiów informatycznych prowadzonych w Poznaniu jest w bardziej wyspecjalizowanych. Przykładem mogą być nie tylko DATA SCIENCE oraz PROJEKTOWANIE I PROGRAMOWANIE GIER prowadzone na Collegium Da Vinci, ale również BIOINFORMATYKA, GEOINFORMACJA, czy SZTUCZNA INTELIGENCJA prowadzone na uczelniach państwowych. Podjęcie wyspecjalizowanych studiów informatycznych jest godne rozważenia nie tylko z powodu możliwości dostania się na studia informatyczne po zdawaniu np. biologii lub geografii na maturze, ale również ponieważ pozwala wyróżnić się na tle innych aplikantów podczas szukania pracy.

Kierunki studiów informatycznych w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Poznań.

Jeśli interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia