Kierunki studiów PoznańNowerodzaje studiów PoznańStudiaStudia informatyczneStudia Poznań

Studia informatyczne w Poznaniu

Oferta poznańskich uczelni państwowych i niepublicznych jest bardzo bogata. Kilka poznańskich uczelni oferuje studia informatyczne! Zobacz, jakie kierunki informatyczne możesz studiować w stolicy Wielkopolski!

Spośród poznańskich uczelni państwowych największymi ofertami studiów informatycznych mogą pochwalić się Politechnika Poznańska oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ofertę państwowych uczelni uzupełniają Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet Przyrodniczy. Studia informatyczne mają również w swojej ofercie uczelnie niepubliczne, takie jak Collegium Da Vinci czy Uniwersytet WSB Merito Poznań.

Choć największe poznańskie uczelnie prowadzą kierunki o dość ogólnym informatycznym charakterze, jak np. INFORMATYKA, to większość studiów informatycznych prowadzonych w Poznaniu jest w bardziej wyspecjalizowanych. Przykładem mogą być nie tylko DATA SCIENCE oraz PROJEKTOWANIE I PROGRAMOWANIE GIER prowadzone na Collegium Da Vinci, ale również BIOINFORMATYKA, GEOINFORMACJA, czy SZTUCZNA INTELIGENCJA prowadzone na uczelniach państwowych. Podjęcie wyspecjalizowanych studiów informatycznych jest godne rozważenia nie tylko z powodu możliwości dostania się na studia informatyczne po zdawaniu np. biologii lub geografii na maturze, ale również ponieważ pozwala wyróżnić się na tle innych aplikantów podczas szukania pracy.

Informatyka w Collegium Da Vinci w Poznaniu

Studia na kierunku informatyka w Collegium da Vinci w Poznaniu pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu programowania, sztucznej inteligencji, tworzenia gier, baz danych, sieci komputerowych, bezpieczeństwa systemów informatycznych, Internet of Things, czy Cloud Computing.

Ścieżki kształcenia:

 • Aplikacje internetowe i mobilne
 • Sieci komputerowe
 • Cloud Engineer

Aplikacje internetowe i mobilne – perspektywy zawodowe:

 • programista aplikacji mobilnych
 • projektant interfejsów graficznych i stron www
 • administrator systemów IT
 • projektant infrastruktury IT
 • programista rozwiązań chmurowych

Sieci komputerowe – perspektywy zawodowe:

 • administrator systemów IT
 • projektant infrastruktury IT

Cloud Engineer – perspektywy zawodowe:

 • programista rozwiązań chmurowych

Informatyka na Politechnice Poznańskiej

Kierunek studiów informatyka, który proponuje kandydatom Politechnika Poznańska, pozwala zdobyć wiedzę z zakresu kluczowych zagadnień informatyki oraz umiejętności praktyczne w zakresie: obsługi i konfiguracji komputerów oraz urządzeń peryferyjnych, obsługi i konfiguracji systemów operacyjnych, obsługi i instalacji szerokiego spektrum oprogramowania oraz programowania z użyciem najpopularniejszych języków programowania, w tym języków aplikacji graficznych, z zaawansowanym graficznym interfejsem użytkownika.

Ponadto, studia inżynierskie przygotują absolwenta do zgodnego z zasadami sztuki projektowania, programowania i użytkowania systemów informatycznych, baz danych i sieci komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wykorzystania właściwych rozwiązań sprzętowych i programowych dostosowanych do konkretnych zadań i zastosowań w przemyśle, biznesie i administracji.

Perspektywy zawodowe:

 • krajowe i międzynarodowe firmy/koncerny informatyczne,
 • instytucje i przedsiębiorstwa wykorzystujące technologie informatyczne (m.in., bankowość i finanse, urzędy administracji publicznej, służba zdrowia, energetyka, transport, ubezpieczenia),
 • krajowe i międzynarodowe ośrodki badawczo-rozwojowe,
 • krajowe i zagraniczne uczelnie wyższe.

Informatyka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Informatyka na UAM w Poznaniu to studia inżynierskie, które pozwalają zdobyć gruntowną wiedzę z zakresu informatyki i matematyki. Studenci poznają także nowoczesne technologie, co pozwala im odnaleźć się na bardzo różnorodnym i ciągle zmieniającym się rynku pracy. 

Na tych studiach zdobędziesz solidne podstawy i merytoryczną wiedzę w zakresie języków i paradygmatów programowania, sieci komputerowych, systemów operacyjnych, baz danych, bezpieczeństwa danych i aplikacji, inżynierii oprogramowania, technologii internetowych oraz podstaw sztucznej inteligencji. Poza przedmiotami podstawowymi będziesz mógł także wybierać spośród licznych przedmiotów fakultatywnych, które pozwolą Ci zdobyć wyspecjalizowaną wiedzę w dziedzinie, która szczególnie Cię interesuje, jak uczenie maszynowe, grafika komputerowa czy przetwarzanie języka naturalnego. 

Perspektywy zawodowe:

 • szeroki wybór dobrze płatnych ofert pracy, obejmujących wiele obszarów nauki i biznesu.


Dowiedz się więcej o informatycznych kierunkach studiów dostępnych w Poznaniu, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów informatycznych w Poznaniu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Poznań. Jeśli interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia