Kierunki studiów KatowicenewStudia informatyczneStudia KatowiceTOP KatowiceTop studia

Informatyka stosowana w Katowicach

Interesują Cię studia informatyczne? Chcesz wybrać studia na kierunku informatyka stosowana w Katowicach? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz taką decyzję?

Czy warto studiować informatykę stosowaną?

Kandydaci na studia na kierunku informatyka stosowana muszą przejawiać predyspozycje do nauki przedmiotów ścisłych i technicznych, umiejętności analitycznego myślenia, komunikatywności, zdolności do współpracy w grupie.

Główną zaletą tego kierunku są szerokie perspektywy zawodowe i ciągłe zapotrzebowanie na rynku pracy na pracowników naukowych, projektantów i twórców oprogramowania, kierowników zespołów programistycznych, analityków i administratorów systemów informatycznych, projektantów i administratorów sieci komputerowych, specjalistów od bezpieczeństwa systemów informatycznych… Można tak wymieniać bez końca. Informatyka stosowana to kierunek przyszłości i będzie on doskonałym wyborem!

Gdzie studiować kierunek informatyka stosowana w Katowicach?

Studia na kierunku informatyka stosowana prowadzi Uniwersytet Śląski w Katowicach. Dowiedz się więcej!

Informatyka stosowana na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Program nauczania kierunku informatyka stosowana (Uniwersytet ŚląskiWydział Nauk Ścisłych i Technicznych w Chorzowie) jest zorientowany na kształcenie oparte na najnowocześniejszych koncepcjach dydaktycznych zaczerpniętych z najlepszych Uczelni na świecie.

Pierwszym językiem programowania dla studenta jest tzw. dynamicznie typowany Python, znacznie ułatwiający interakcję programisty z komputerem, będąc przy tym jednym z bardziej rozpowszechnionych języków w przemyśle.

Ponadto, program zawiera przedmioty specjalistyczne oparte o różnego rodzaju nowoczesne urządzenia wbudowane. Wpisuje się to w trend określany przez popularne ostatnio formułowanie „Internet of things”. Niemałą rolę odegra tu bogate doświadczenie kadry składającej się z interdyscyplinarnego grona, z matematyków, fizyków i informatyków, którzy mają bogate doświadczenie w praktycznym zastosowaniu powyższych technologii w pracy z nowoczesnymi przyrządami pomiarowymi i aparaturą.

Absolwent informatyki stosowanej dysponuje nie tylko szeroką wiedzą z zakresu programowania, ale posiada również umiejętności pozwalające rozwiązywać konkretne problemy w sposób innowacyjny. W ramach studiów nacisk położony jest na umiejętność praktycznego wykorzystania zdobywanej wiedzy. Absolwenci tego kierunku mają kwalifikacje by pracować na najbardziej prestiżowych stanowiskach w branży informatycznej, takich jak architekt systemów informatycznych, czy analityk do spraw IT.

Kierunek informatyka stosowana w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia informatyczne Katowice.

Interesujesz się zagadnieniami informatycznymi lub myślisz o karierze w IT, chcesz zostać programistą, zarządzać systemami i sieciami, wykorzystywać technologie informatyczne w różnych sektorach przemysłu i biznesu, a może chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji? Sprawdź stronę studia informatyczne w Polsce!

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia