Kierunki studiów WarszawaStudia rolniczeStudia Warszawa

Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności w Warszawie

Studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności to unikatowa w skali kraju propozycja studiów przygotowana przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Studia na kierunku ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności przygotowane dla kandydatów przez SGGW w Warszawie pozwalają uzyskać wykształcenie w najbardziej obecnie pożądanych dziedzinach, jakimi są ekologiczna produkcja roślinna i jakość żywności. Studia prowadzone są w dwóch wariantach – w języku polskim lub angielskim (na każdy odbywa się oddzielna rekrutacja).

Studenci nie tylko zdobywają specjalistyczną wiedzę, lecz także uczą się rozwiązywać konkretne problemy. Zajęcia prowadzone są m.in. przez specjalistów z zagranicy, z wykorzystaniem innowacyjnych metod przygotowujących ich do przyszłej pracy. Program studiów opracowano zgodnie z oczekiwaniami potencjalnych pracodawców z branży produkcji żywności ekologicznej. Przed studentami kończącymi ten kierunek otwierają się szerokie perspektywy zawodowe.

Perspektywy zawodowe absolwentów

Po tym kierunku można pracować w firmach na każdym odcinku łańcucha produkcji żywości ekologicznej (produkcja polowa, handel krajowy i międzynarodowy, przetwórstwo, certyfikacja i kontrola). Są to na przykład:

  • gospodarstwa ekologiczne,
  • zakłady przetwórstwa ekologicznej żywności,
  • firmy zajmujące się obsługą produkcji ekologicznej,
  • agrobiznes,
  • redakcje czasopism rolniczych, redakcje radiowe i telewizyjne.

Rekrutacja

przedmioty rekrutacyjne: biologia albo chemia, albo matematyka
Studia w języku angielskim – dodatkowo: potwierdzenie znajomości języka angielskiego (certyfikat znajomości j. angielskiego na poziomie B2 lub wynik matury na poziomie rozszerzonym nie niższy niż 60%)

Strona kierunku: EKOLOGICZNE ROLNICTWO I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI , Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia rolnicze Warszawa. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

XXII edycja Dni SGGW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprasza do udziału w XXII…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia