SGGW posiada wiele zamiejscowych zakładów doświadczalnych, a także bardzo rozbudowaną bazę laboratoryjno-badawczą na unikalnym, ponad 70 hektarowym kampusie zlokalizowanym na warszawskim Ursynowie. Studenci i studentki już od pierwszego roku nauki dużo czasu spędzają w laboratoriach, centrach badawczych i gospodarstwach doświadczalnych. W efekcie absolwenci opuszczający mury uczelni dysponują nie tylko wiedzą teoretyczną na wysokim poziomie, ale przede wszystkim konkretnymi umiejętnościami i kompetencjami niezbędnymi do podjęcia pracy w wymarzonym zawodzie. Kształcimy na 43 kierunkach. Oznacza to, że w ofercie edukacyjnej odnajdą coś dla siebie zarówno osoby zaciekawione architekturą krajobrazu, ogrodnictwem miejskim, bioinżynierią zwierząt, weterynarią, technologią energii odnawialnej, ekologicznym rolnictwem i produkcją żywności, gospodarką przestrzenną, technologią drewna, jak i ekonomią, logistyką, czy socjologią. 12 spośród wszystkich kierunków można studiować w języku angielskim, a wybrane z nich są dla osób z Polski bezpłatne.
Więcej na www.sggw.edu.pl
Kierunki studiów w języku angielskim
Zasady rekrutacji na studia Uchwała nr 69 – 2023/2024 Senatu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z dnia 24 czerwca 2024 r. w sprawie zasad rekrutacji na studia pierwszego stopnia, jednolite studia magisterskie i studia drugiego stopnia SGGW w roku akademickim 2025/2026;
Trwa rekrutacja 2024/2025 na SGGW w Warszawie
Oferta edukacyjna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na rok 2024/2025 składa się z 42 kierunków studiów. I tura rekrutacji rozpoczęła się 29 maja 2024 r. W zeszłorocznej rekrutacji 2023/2024 najpopularniejszymi kierunkami okazały się informatyka, zarządzanie oraz finanse i rachunkowość.
Rekrutacja w SGGW na rok 2024/2025. Jak zgłosić się na studia?
W ofercie edukacyjnej na rok 2024/2025 Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie znalazły się 42 kierunki studiów. Kandydaci mogą podjąć studia m.in. na kierunkach: engineering structure, architektura, ogrodnictwo, oraz turystyka i rekreacja. I tura rekrutacji rozpoczęła się 29 maja 2024 r. W tym terminie absolwenci szkół średnich powinni: zarejestrować się w systemie IRK i wybrać kierunek studiów wnieść opłatę rekrutacyjną, wprowadzić wyniki matur oraz wgrać zdjęcie cyfrowe. Maturzyści mogą zarejestrować się na dwa kierunki.
22 lipca w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów zostaną ogłoszone wyniki kwalifikacji. Szczegółowy harmonogram rekrutacji na stronie SGGW – https://www.sggw.edu.pl/rekrutacja/studia-licencjackie-inzynierskie-jednolite-magisterskie/zasady-rekrutacji-na-studia-i-stopnia/kalendarz/?switched_off=true
Osoby przyjęte na studia powinny złożyć dokumenty w terminie 23-31 lipca 2024 (oprócz soboty i niedzieli) w godz. 9:00-16:00 w Biurze Spraw Studenckich, ul. Nowoursynowska 166, Warszawa.
Studia podyplomowe: www.sggw.edu.pl/rekrutacja/studia-podyplomowe-i-inne-formy-ksztalcenia/
Szkoła Doktorska SGGW: www.sggw.edu.pl/rekrutacja/rekrutacja-szkola-doktorska/
MBA – Zarządzanie w agrobiznesie: mba.sggw.pl
Uniwersytet Otwarty: www.uo.sggw.pl