Kierunki studiów WarszawaStudia rolniczeStudia Warszawa

Zootechnika – SGGW w Warszawie

Interesują Cię produkcja zwierzęca, przemysł rolno-spożywczy, ochrona zwierząt i środowiska? Jeśli tak, to studia na kierunku zootechnika na SGGW będą dla Ciebie świetnym wyborem!

Program studiów kierunku zootechnika, które proponuje Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, obejmuje zagadnienia dotyczące hodowli i chowu zwierząt gospodarskich, uprawy roślin i produkcji pasz oraz oceny produktów pochodzenia zwierzęcego.

W programie studiów znajdują się m.in. biochemia, zoologia, anatomia i fizjologia zwierząt, genetyka, hodowla zwierząt, towaroznawstwo produktów pochodzenia zwierzęcego oraz podstawy ekonomii i marketingu. Studenci uczą się jak organizować produkcję zwierzęcą.

Absolwenci z powodzeniem znajdują pracę w firmach zajmujących się produkcją zwierzęcą, instytucjach zajmujących się ochroną zwierząt i środowiska, firmach paszowych i innych prowadzących obrót środkami do produkcji zwierzęcej i obrót produktami rolniczymi, zapleczu surowcowym przemysłu rolno-spożywczego, a także instytucjach finansowej obsługi rolnictwa.

Przedmioty rekrutacyjne: biologia, chemia, matematyka (jeden do wyboru)

Więcej informacji o tym kierunku: Zootechnika w SGGW

ZOBACZ RÓWNIEŻ: SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE – REKRUTACJA NA STUDIA – SERWIS DLA KANDYDATÓW

Więcej informacji o kierunkach rolniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia rolnicze Warszawa. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia