NoweStudia podyplomoweStudia techniczneStudia Warszawa

Podyplomowe studia konserwacji drewna – SGGW w Warszawie

Jeśli interesuje Cię konserwacja mebli oraz drewnianych konstrukcji zabytkowych, masz słabość do historii sztuki i chcesz zdobyć wiedzę techniczną oraz przyrodniczą z tego zakresu – wybierz studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie!

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Technologii Drewna SGGW) zaprasza na 2-semestralne studia podyplomowe dot. konserwacji drewna.

Celem tych studiów jest nabycie wiedzy z zakresu historii sztuki oraz wiedzy technicznej z elementami wiedzy przyrodniczej pod kątem praktycznego jej wykorzystania w konserwacji mebli i drewnianych konstrukcji zabytkowych.

Podyplomowe studia konserwacji drewna zapewniają wiedzę dotyczącą: rozpoznawania gatunków drewna, sposobów obróbki drewna, konstrukcji i zdobnictwa mebli oraz architektury drewnianej, kryteriów identyfikacji zabytków drewnianych, metod konserwacji zabytków, konserwacja drewna w budownictwie.

Program nauczania jest tak skonstruowany aby w studiach mogły uczestniczyć zarówno osoby początkujące, nie mające żadnego przygotowania, jak również osoby doświadczone, lecz chcące uporządkować i rozszerzyć posiadaną wiedzę.

Ważną część programu studiów stanowią wykłady teoretyczne dające podstawową wiedzę dotycząca budowy i właściwości drewna, szkodników drewna i sposobów jego zabezpieczania, historii konstrukcji drewnianych mebli oraz architektury i budownictwa drewnianego, technik zdobniczych mebli i materiałów niedrzewnych w zabytkach, a także konserwacji drewna, konieczną do zrozumienia drewna jako surowca i materiału.

Dwie trzecie godzin zajęć dydaktycznych w programie studiów przeznaczone jest na ćwiczenia praktyczne dotyczące konserwatorskich napraw konstrukcji, dekoracji i powłok wykończeniowych mebli.

Więcej informacji na stronie kierunku: wtd.sggw.edu.pl/podyplomowe-studia-konserwacji-drewna/

SPRAWDŹ INNE STUDIA PODYPLOMOWE W SGGW

ZOBACZ RÓWNIEŻ: SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia