Kierunki studiów SzczecinnewStudia ekonomiczneStudia SzczecinTop studiaTOP Szczecin

Finanse i rachunkowość w Szczecinie

Jeśli chcesz wybrać studia ekonomiczne w Szczecinie, a szczególnie interesuje Cię kierunek finanse i rachunkowość, to dobra wiadomość jest taka, że prowadzą go różne szczecińskie uczelnie wyższe. Dowiedz się, gdzie studiować kierunek finanse i rachunkowość w Szczecinie?

Chcesz wybrać studia na uczelni publicznej? Kierunek finanse i rachunkowość proponuje kandydatom Uniwersytet Szczeciński. Ten kierunek znajdziesz również w ofercie uczelni niepublicznej, a jest nią w tym przypadku Uniwersytet WSB Merito Szczecin. Dowiedz się więcej, sprawdź czym się różnią poszczególne oferty szczecińskich uczelni.

Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Szczecińskim

Studia na kierunku finanse i rachunkowość, który prowadzi Uniwersytet Szczeciński, przygotowują studentów do prowadzenia własnych firm, np. biur rachunkowych czy doradztwa finansowego, oraz – po spełnieniu dodatkowych wymagań – również działalności w sferze auditingu oraz doradztwa podatkowego. Absolwenci mogą również ubiegać się o prestiżowe uprawnienia zawodowe, na przykład o tytuł biegłego rewidenta, doradcy podatkowego czy dyplomowanego księgowego.

Specjalności:

  • Rachunkowość i sprawozdawczość finansowa
  • Doradztwo finansowe i bankowość
  • Finanse przedsiębiorstwa i podatki

Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin

Program studiów finanse i rachunkowość na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin został opracowany we współpracy z partnerem biznesowym kierunku – firmą Expander Advisors sp. z o.o. , która jest największą niezależną firmą doradztwa finansowego w Polsce. Na zajęciach poznasz m.in. najlepsze rozwiązania w dziedzinie finansów osobistych. Zdobędziesz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale dzięki warsztatowej formie zajęć, realizowanym projektom czy case studies rozwiążesz realne problemy, a tym samym zdobędziesz praktyczne doświadczenie.

Specjalności:

  • Bankowość i doradztwo finansowe
  • Finanse i rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw
  • Finanse przedsiębiorstw i podatki ACCA
  • Kadry i płace
  • Nowoczesne usługi dla biznesu
  • Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw

Czy warto studiować finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Studia te są wartościowe i mogą zapewnić dobrą pracę, nawet już na początku zawodowej kariery. Studia na kierunku finanse i rachunkowość przygotowują do pracy, w której pożądana jest wiedza ekonomiczna, z zakresu prawa, bankowości i rachunkowości, a także świadomego korzystania z instrumentów finansowych.

Studiowanie na kierunku Finanse i rachunkowość umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji ubezpieczeniowych, finansowych, funkcjonowania rynków finansowych i wykorzystywania ich instrumentów Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.

Wszyscy bez wyjątku – od gospodarstw rodzinnych po światowe korporacje, podejmują decyzje finansowe. Marzysz o pracy w wielkim biurowcu ze szkła? Uważasz, że świat wielkich korporacji to Twój świat? Chcesz zostać dyrektorem finansowym, prezesem banku albo towarzystwa ubezpieczeniowego? Czy może masz pomysł na własny biznes? A może po prostu chciałbyś pracować w biurze, banku, firmie ubezpieczeniowej, agencji nieruchomości, na giełdzie, w administracji państwowej? Wybierając kierunek Finanse i Rachunkowość, zapewnisz sobie taką właśnie możliwość!

Studiowanie na kierunku Finanse i Rachunkowość umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji ubezpieczeniowych, finansowych, funkcjonowania rynków finansowych i wykorzystywania ich instrumentów Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.

Kierunek finanse i rachunkowość w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Szczecin. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia