Kierunki studiówKierunki studiów KoszalinStudia artystyczneStudia KoszalinStudia techniczne

Architektura wnętrz – Politechnika Koszalińska

Architektura wnętrz to propozycja dla osób kreatywnych, zainteresowanych naukami technicznymi, użytkowymi i artystycznymi.

Kierunek architektura wnętrz, który proponuje kandydatom na studia w Koszalinie Politechnika Koszalińska, pozwala zdobyć wiedzę ogólną w zakresie historii sztuki i kultury, ergonomii, budownictwa i konstrukcji oraz podstaw projektowania architektury wnętrz, wystawiennictwa, a także mebla.

Absolwenci tego kierunku wykazują umiejętności rozwiązywania złożonych problemów w wybranych zakresach projektowych posługując się technikami 2D i 3D z wykorzystaniem programów komputerowych, jak również tradycyjnych technik artystycznych. Komunikują się używając fachowej terminologii, także w języku obcym na poziomie B2.

Kompetencje te są kształtowane w ramach zajęć praktycznych objętych programem studiów, w tym zajęć warsztatowych w zespole laboratoriów, zajęć plenerowych realizowanych po pierwszym roku studiów, a także podczas odbywania praktyk zawodowych na czwartym i szóstym semestrze studiów w przedsiębiorstwach i instytucjach posiadających pracownie projektowe lub współpracujących z projektantami architektury wnętrz.

Absolwenci mogą kontynuować naukę na studiach II i III stopnia.

Perspektywy zawodowe:

  • architektoniczne biura projektowe,
  • biura projektowe przemysłu meblarskiego,
  • pracownie plastyczno-techniczne obsługujące instytucje kultury, m.in. teatry, muzea, domy kultury, galerie sztuki,
  • niezależne zespoły projektowe (w charakterze asystenta projektanta).

Kierunek architektura wnętrz na studiach w Koszalinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Koszalin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Koszalin.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Budownictwo w Koszalinie

Gdzie studiować kierunek budownictwo w Koszalinie? Te atrakcyjne dla kandydatów studia techniczne…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Koszalinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Koszalinie:

Studia w Koszalinie

Kierunki studiów w Koszalinie

Rekrutacja na studia w Koszalinie

Uczelnie Koszalin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia