Kierunki studiów KatowiceStudia filologiczneStudia GliwiceStudia Katowice

Lingwistyka stosowana na Politechnice Śląskiej

Studia na kierunku lingwistyka stosowana, które oferuje Politechnika Śląska przypadną do gustu tym, którzy chcą przygotować się do pracy w charakterze tłumaczy języków specjalistycznych. Instytut Badań nad Edukacją i Komunikacją Politechniki Śląskiej daje możliwość wyboru nauki języka angielskiego oraz drugiego języka obcego.

Politechnika Śląska oferuje w ramach kształcenia na kierunku lingwistyka stosowana kilka specjalności. Dzięki nim nauczysz się na pewno języka angielskiego oraz drugiego języka obcego zgodnie ze swoim wyborem.

Specjalności:

  • język angielski z językiem francuskim
  • język angielski z językiem hiszpańskim
  • język angielski z językiem niemieckim
  • język angielski z językiem włoskim

Podjęcie kształcenia na kierunku Lingwistyka stosowana umożliwi studentom:

  • zdobycie zaawansowanej wiedzy z zakresu językoznawstwa ogólnego i stosowanego, w tym przekładoznawstwa m. in. w sferze techniki komunikacji, promocyjno-reklamowej i biznesowej, oraz ich zastosowania w działalności zawodowej,
  • poznanie teorii, funkcjonowania i form przedsiębiorczości w kontekście organizacji pracy oraz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności biznesu oraz zdobycie wiedzy na temat tendencji w rozwoju nauk technicznych,
  • stosowanie komunikacyjnych kompetencji językowych na poziomie C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego dla wiodącego języka oraz B2 dla języka dodatkowego C,
  • rozwiązywanie złożonych problemów związanych z pracą tłumacza języków specjalistycznych,
  • zdobycie umiejętności doboru i wykorzystania właściwych środków oraz metod pracy i technologii informacyjnych rozwiązywanie złożonych problemów związanych z pracą tłumacza języków specjalistycznych.

Strona kierunku: LINGWISTYKA STOSOWANA , Politechnika Śląska w Gliwicach

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Katowice. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia