Kierunki studiów ŁódźNoweStudia logistyczneStudia ŁódźTOP ŁódźTop studia

Logistyka w Łodzi

Interesują Cię studia logistyczne? Wybierasz się na studia na kierunku logistyka w Łodzi? Nie wiesz, czym się różnią kierunki na poszczególnych łódzkich uczelniach wyższych? Lektura tego artykułu rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Dowiedz się, gdzie studiować kierunek logistyka w Łodzi?

Logistyka to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki. Potrzebni są fachowcy, których kompetencje wykorzystane zostaną w procesach produkcji, w handlu i usługach. Od kilku lat zarobki w branży rosną. Może studia logistyczne uznasz za ciekawą dla siebie ofertę. Czy można studiować logistykę w Łodzi? Tak i to na kilku uczelniach.

Jeśli chciałbyś projektować i zarządzać operacjami logistycznymi w kraju i całej Europie lub ekscytują cię wyzwania i chcesz planować skuteczne strategie logistyczne dla małych i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, prawdopodobnie zainteresują cię właśnie studia na tym kierunku. Poznanie kierunku logistyka zacznijmy od Politechniki Łódzkiej

Logistyka na Politechnice Łódzkiej

Studia prowadzone są przez Kolegium Logistyki Politechniki Łódzkiej. Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności zawodowe odpowiadające aktualnym, współczesnym wymaganiom stawianym inżynierom logistyki. Program kształcenia obejmuje wiedzę z zakresu zarządzania nowoczesnymi systemami logistycznymi, a także z podstaw zarządzania i ekonomii, towaroznawstwa, zarządzania produkcją i usługami, finansów i rachunkowości oraz prawa.

Logistyka na Politechnice Łódzkiej to także możliwość wyboru jednej ze specjalności:

  • systemy informatyczne w logistyce
  • zarządzanie logistyczne

Logistyka na Uniwersytecie Łódzkim

Charakter w ogólnym opisie celów studiów jest podobny do tego, który już poznaliście przy okazji Politechniki Łódzkiej. Kierunek realizuje Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. Inne niż na uczelni technicznej są specjalności:

  • Informatyczne wspomaganie decyzji logistycznych (studia stacjonarne i  niestacjonarne); 
  • Logistyka w przedsiębiorstwie (studia stacjonarne i  niestacjonarne); 
  • Logistyka transgraniczna (studia stacjonarne); 
  • Zasoby w sieciach dostaw (studia stacjonarne). 

Kierunek logistyka na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi

Jedną z uczelni, która proponuje kandydatom na studia kierunek logistyka jest Społeczna Akademia Nauk. Na tej uczelni proponowane są specjalności: Logistyka handlu i dystrybucji, Transport – Spedycja – Logistyka oraz Zarządzanie jakością w systemach produkcyjnych.

Specjalność logistyka w transporcie na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Specjalność pozwala na zdobycie wiedzy i kompetencji z zakresu technicznego wspierania procesów logistycznych oraz magazynowania, a także procesów spedycyjnych i ładunkowych. Wykłady, ćwiczenia i warsztaty umożliwiają poznanie funkcjonowania procesów w wielkich systemach logistycznych oraz zasad ich organizowania. Praktyki i zajęcia prowadzone przez specjalistów związanych.

 Studia na kierunku transport realizowane za pośrednictwem Platformy Zdalnego Nauczania. Polskiego Uniwersytetu WirtualnegoWybierając studia na kierunku logistyka poznasz zasady zarządzania działalnością logistyczną. Nauczysz się sterować przepływem informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych, logistyczną obsługą klienta, a także organizować operacyjną działalność oraz usprawniać zarządzanie logistyczne w obszarach funkcjonalnych przedsiębiorstwa.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania.

Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką (np. w firmach spedycyjnych, przewozowych) oraz instytucjach administracji, w których wymagana jest wiedza logistyczna.

Kierunek logistyka w Łodzi

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia logistyczne Łódź. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia logistyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Udostępnij:


Czytaj więcej: studia w Łodzi

Studia ścisłe w Łodzi

Studia ścisłe w Łodzi to przede wszystkim oferta Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej m.in. MATEMATYKA,…

Studia rolnicze w Łodzi

Jeśli chodzi o studia rolnicze w Łodzi, to nie ma tutaj typowo rolniczych kierunków studiów, ale…

Filologia włoska w Łodzi

Studia na kierunku filologia włoska proponuje Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. Ten kierunek to propozycja dla…

Jeden komentarz do “Logistyka w Łodzi

  • Przymierzam się do studiów z logistyki, znalazłam opcję licencjat online na WSKZ, tak bym właśnie chciała studiować bez dojazdów i wygodnie. Bardziej zależy mi na wiedzy niż studenckim życiu. Dodatkowo słyszałam, że materiały do nauki są tam bardzo nowoczesne i na wysokim poziomie, co też jest dla mnie ważne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia