Kierunki studiów ŁódźStudia ŁódźStudia techniczne

Inżynieria środowiska w budownictwie w Łodzi

Studia na kierunku inżynieria środowiska w budownictwie powinny powinny zainteresować wszystkich tych, którym bieżące problemy związane z funkcjonowaniem miast w kontekście choćby zmian klimatycznych, wydają się godnym wyzwaniem. Studia inżynierskie proponuje kandydatom Politechnika Łódzka.

Dzięki wykorzystaniu technologii on-line i bezzałogowych statków powietrznych (dronów) poznasz nowoczesne systemy kontroli, pomiarów i sterowania w instalacjach budowlanych. Podczas studiów na kierunku inżynieria środowiska w budownictwie duży nacisk kładziony jest również na nauczanie modelowania i optymalizacji systemów stosowanych w inżynierii lądowej/środowiska z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego.

Program studiów został opracowany we współpracy z Łódzką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa. Studenci wykonują szereg projektów oraz badań i pomiarów inżynierskich przeprowadzanych w warunkach laboratoryjnych i terenowych. Odwiedzają specjalistyczne przedsiębiorstwa i obiekty komunalne, a także odbywają w nich praktyki.

Perspektywy zawodowe: 

Absolwent kierunku jest poszukiwanym pracownikiem w:

  • biurach projektowych,
  • firmach wykonawczych,
  • jednostkach zajmujących się eksploatacją obiektów,
  • przedsiębiorstwach zajmujących się: ochroną atmosfery, zaopatrzeniem w wodę, usuwaniem i oczyszczaniem ścieków, gospodarką odpadami, rekultywacją terenów zdegradowanych,
  • urzędach administracji samorządowej i państwowej związanych z ochroną środowiska,
  • jednostkach naukowo-badawczych oraz w laboratoriach analitycznych.

Kierunek inżynieria środowiska w budownictwie

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Łódzka

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Łódź. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Łódź.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Udostępnij

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia