Kierunki studiów ToruńStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Toruń

Filologia romańska w Toruniu

Studia na kierunku filologia romańska pomyślane zostały z myślą o kandydatach, którzy chcą na poziomie filologicznym poznać język francuski. Kierunek ten oferuje Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kierunek filologia romańska na UMK to oferta dla wszystkich zainteresowanych literaturą i językiem francuskim. Ważnym atutem jest również możliwość poznawania łaciny i drugiego języka romańskiego (np. hiszpańskiego lub włoskiego).

Na studiach licencjackich oferta zawiera zajęcia z j. francuskiego w zależności od poziomu zaawansowania kandydatów: dla osób ze znajomością języka oraz rozpoczynających jego naukę od podstaw.

Studenci pozyskują wiedzę i umiejętności z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa, elementów historii i kultury, praktycznej nauki języka francuskiego i przekładu, wybranych dziedzin francuskiego języka specjalistycznego. Dzięki łączeniu praktyki z wiedzą teoretyczną, są przygotowywani do posługiwania się językiem w różnych sytuacjach komunikacyjnych.

Co po studiach?

Absolwent filologii romańskiej może m.in. podjąć pracę jako:

  • tłumacz (przysięgły, konferencyjny, literatury pięknej, itp.),
  • specjalista ds. obsługi klientów zagranicznych,
  • specjalista w placówkach dyplomatycznych i instytucjach międzynarodowych,
  • asystent delegacji zagranicznych ,
  • pilot i przewodnik wycieczek w kraju i zagranicą,
  • nauczyciel języka francuskiego w szkole podstawowej i średniej (po ukończeniu specjalności nauczycielskiej oferowanej w programie studiów magisterskich, poprzedzonej modułem zajęć pedagogicznych zrealizowanych na studiach licencjackich).

Kierunek filologia romańska – Toruń

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Toruń. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia