NaukaNoweStudia przyrodniczeStudia rolniczeZ życia uczelni

Na SGGW powstanie inteligentna strefa badań

W Leśnym Zakładzie Doświadczalnym SGGW w Rogowie powstanie inteligentna infrastruktura badawcza do zdalnego zarządzania uprawami. W realizacji projektu pomoże firma T-Mobile Polska.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie razem z firmą T-Mobile Polska zbuduje inteligentną infrastrukturę badawczą (na trenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie), która pozwoli na zdalne zarządzanie uprawami i ich szczegółowy monitoring.

Nowoczesne centra badawcze, pracownie i laboratoria oraz wybitni eksperci, pozwalają na kształcenie i prowadzenie badań naukowych na światowym poziomie oraz transfer wyników do gospodarki, co ma wpływ na innowacyjność i postęp m.in. w rolnictwie. Inteligentna infrastruktura badawcza, która powstanie na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie dzięki współpracy z T-Mobile to potężne narzędzie wspierające naukowców, przybliżające ich do osiągania założonych celów badawczych” – powiedział prof. dr hab. Michał Jerzy Zasada, rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Obecnie trwają prace nad realizacją projektu. Inteligentne laboratorium zostanie utworzone w pierwszej połowie 2023 roku.

Więcej informacji na ten temat na stronie SGGW

ZOBACZ RÓWNIEŻ: SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA

CZYTAJ TAKŻE:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia