Kierunki studiówKierunki studiów WarszawaStudia techniczneStudia Warszawa

Meblarstwo na SGGW w Warszawie

Studia na kierunku meblarstwo zaprojektowane zostały z ludźmi, którym bliska jest branża meblarska. To gwarancja zdobycia praktycznej wiedzy. Studia proponuje Wydział Technologii Drewna SGGW.

Meblarstwo to kierunek studiów, którego program został zaprojektowany przez Wydział Technologii Drewna SGGW we współpracy z przedstawicielami branży meblarskiej w Polsce. Studenci poznają specyfikę materiałów wykorzystywanych w meblarstwie, najnowsze trendy konstrukcyjne i projektowe, korzystają też z nowoczesnych programów służących nie tylko do projektowania, lecz także do obsługi maszyn i urządzeń CNC. Absolwenci meblarstwa to specjaliści o ugruntowanej wiedzy i wszechstronnym przygotowaniu w zakresie projektowania, planowania produkcji, wytwarzania i dystrybucji w branży meblarskiej, a także organizacji pracy i zarządzania przedsiębiorstwem. Mają umiejętności niezbędne do pracy w przedsiębiorstwach o strukturach organizacyjnych różnej skali (od mikroprzedsiębiorstw do scentralizowanych koncernów międzynarodowych), a także w ramach indywidualnej działalności gospodarczej.

Meblarstwo to jedna z najsilniejszych gałęzi polskiego przemysłu, skupiająca ponad 27 tys. podmiotów gospodarczych, którym często brakuje wykwalifikowanej kadry. Obecnie branża zatrudnia ponad 160 tys. osób. Przemysł meblarski został uznany za priorytetowy dla rozwoju gospodarczego Polski i wymaga silnego wsparcia również ze strony szkolnictwa wyższego, kształcącego wyspecjalizowanych w przemyśle meblarskim inżynierów.

Perspektywy zawodowe:

Absolwenci kierunku meblarstwo są przygotowani do pracy w zakładach branży meblarskiej, firmach i przedstawicielstwach handlowych, biurach projektowych, placówkach naukowo-badawczych, szkolnictwie zawodowym. Studenci są objęci programem płatnych staży odbywających się w największych przedsiębiorstwach branży meblarskiej (m.in. IKEA Industry, Fabryki Mebli Forte S.A., Fabryki Mebli Wójcik, Mardom Pro, Mebloform). Uczestnictwo w programie odbywa się poprzez połączenie studiowania w trybie dziennym oraz pracy zawodowej w wybranym przedsiębiorstwie. Stażyści uzyskują możliwość podnoszenia swoich kompetencji zawodowych.

Rekrutacja

przedmioty rekrutacyjne: matematyka albo chemia, albo biologia, albo fizykauzyskany tytuł: inżynier

ZOBACZ RÓWNIEŻ: SGGW – STRONA WWW UCZELNI
STRONA WYDZIAŁU TECHNOLOGII DREWNA SGGW

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Warszawa. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Warszawa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia