Technologia żywności i żywienie człowieka we Wrocławiu

Studia na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka pozwalają zdobyć wiedzę w zakresie chemii, mikrobiologii i biotechnologii żywności, oceny jakości surowców. Uczelnią, która kształci na tym kierunku we Wrocławiu jest Uniwersytet Przyrodniczy.

Profil studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zapewnia wykształcenie również w zakresie żywienia człowieka, zarządzania jakością produktów żywnościowych, organizacji i zarządzania przedsiębiorstwami oraz marketingu. Zdobyta wiedza z zakresu ochrony środowiska może służyć przy projektowaniu nowych technologii, przyjaznych środowisku.

Kierunek ten łączy specjalistyczną wiedzę z zakresu przetwarzania żywności i technologii produkcji, z nowoczesnym i innowacyjnym podejściem biznesowym do prowadzenia przedsiębiorstw.

Praca po studiach

  • praca w zakładach przemysłu spożywczego, jako: – główny technolog, kierownik produkcji, laborant oceniający surowce i produkty spożywcze, projektant procesów i receptur produktów, projektant opakowań oraz organizator dystrybucji żywności;
  • w zakładach żywienia zbiorowego;
  • w hotelach na stanowiskach menadżerskich;
  • w placówkach kontroli jakości żywności;
  • w jednostkach administracji rządowej i samorządowej;
  • w przedsiębiorstwach dystrybucji i handlu żywnością;
  • w szkolnictwie zawodowym, po ukończeniu kursu pedagogicznego.

Uczelnie prowadzące kierunek technologia żywności i żywienie człowieka we Wrocławiu

  • TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIE CZŁOWIEKA, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia rolnicze Wrocław. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia