Kierunki studiów PoznańNoweStudia medyczneStudia Poznań

Ratownictwo medyczne w Poznaniu

Myślisz o tym, by w przyszłości pracować jako ratownik medyczny? Sprawdź, które poznańskie uczelnie prowadzą kierunek ratownictwo medyczne i dowiedz się więcej!

Studia na kierunku ratownictwo medyczne mają w swoich ofertach Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu oraz WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu.

Ratownictwo medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu

W trakcie studiów na kierunku ratownictwo medyczne na UMP zdobędziesz kompleksową wiedzę, obejmującą podstawowe nauki medyczne, dyscypliny kliniczne oraz specjalistyczne przedmioty z zakresu ratownictwa.

Dzięki szerokiemu spektrum praktyk zawodowych i zajęć w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej dowiesz się, jak reagować w najtrudniejszych sytuacjach. Nauczysz się udzielać pierwszej pomocy oraz pomagać poszkodowanym w wypadkach i katastrofach.

Absolwenci tego kierunku są doskonale przygotowani do pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, w tym szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego, jednostkach straży pożarnej, w specjalistycznych służbach ratowniczych (WOPR, GOPR, TOPR) i zakładach pracy o dużym ryzyku wypadkowości.

Ratownictwo medyczne na Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu

Student kierunku ratownictwo medyczne w ANSM zyskuje fachową wiedzę z zakresu budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu, umiejętności oceny pacjenta i rozpoznawania stanów nagłych oraz podejmowania niezbędnych interwencji medycznych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Absolwent kierunku jest również przygotowany do realizacji działań z zakresu dydaktyki ratownictwa medycznego, zdrowia publicznego i organizacji systemu ochrony zdrowia. Znaczna część kształcenia prowadzona jest w formie zajęć praktycznych odbywających się w specjalistycznych, dobrze wyposażonych pracowniach oraz przy łóżku pacjenta, w placówkach klinicznych.

Absolwent kierunku jest przygotowany do pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego, specjalistycznych służbach ratowniczych, działających w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Centrach Zarządzania Kryzysowego, jednostkach Państwowej Straży Pożarnej, Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji i pozostałych służb mundurowych; w charakterze instruktora pierwszej pomocy w: szkołach, jednostkach współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego i zakładach pracy o dużym ryzyku wypadkowości, służbach zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy; w charakterze koordynatora medycznego przy zabezpieczeniu imprez masowych.


Dowiedz się więcej o poszczególnych propozycjach studiów przygotowanych przez poznańskie uczelnie, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunek ratownictwo medyczne w Poznaniu 2023

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Poznań. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia