Kierunki studiówKierunki studiów PoznańNoweStudia medyczneStudia PoznańTOP PoznańTop studia

Kierunek lekarski w Poznaniu

Najpopularniejszy wśród kandydatów kierunek medyczny studiować można w Poznaniu na jednej uczelni państwowej. Zanim wybierzesz studia na kierunku lekarskim warto poznać szczegóły tej propozycji. Od nowego roku akademickiego studia można podjąć również w jednej z poznańskich uczelni niepaństwowych.

Gdzie studiować kierunek lekarski w Poznaniu?

Jedyną poznańską uczelnią państwową, która przygotowała dla kandydatów propozycję studiów na kierunku lekarskim jest Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Uczelnią niepaństwową, która uzyskała zgodę na kształcenie przyszłych lekarzy jest Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu> kierunek lekarski jest więc aktualnie dostępny w dwóch poznańskich uczelniach.

Wśród wielu kierunków medycznych właśnie ten cieszy się największym zainteresowaniem osób ubiegających się o indeks.

Dzięki studiom na kierunku lekarskim nauczysz się jak stawiać wstępne diagnozy, badać i leczyć chorych. Po odbyciu stażu będziesz miał okazję wyboru jednej z wielu specjalizacji m. in. chirurgii, pediatrii, ortopedii, neurologii czy psychiatrii. A poświęcając się pracy badawczej możesz przyczynić się do rozwoju innowacyjnych metod leczenia.

Lekarze medycyny bez trudu znajdują zatrudnienie w przychodniach, klinikach, szpitalach, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacji, gabinetach lekarskich, hospicjach, stacjach pogotowia ratunkowego czy placówkach naukowo-badawczych.

Zasady rekrutacji na kierunek lekarski w Poznaniu (UMP)

  1. Kandydaci legitymujący się tzw. „nową maturą”, maturą europejską /EB/, maturą międzynarodową /IB/ zobowiązani są wykazać się zdaniem egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z dwóch przedmiotów, w tym obowiązkowo z biologii oraz do wyboru z chemii lub z fizyki/fizyki i astronomii.
  2. Liczbę punktów kwalifikacyjnych stanowi suma punktów uzyskanych za wyniki na egzaminie maturalnym. Dla wszystkich kandydatów maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wynosi 200.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: https://ump.edu.pl/rekrutacja

Kierunek lekarski w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Poznań. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia