Kierunki studiów RzeszówNoweStudia informatyczneStudia RzeszówTOP RzeszówTop studia

Informatyka w Rzeszowie

Jeśli interesują Cię studia informatyczne w Rzeszowie i zastanawiasz się jakie rzeszowskie uczelnie wyższe mają w swoich ofertach kierunek informatyka – w tym artykule znajdziesz informacje o różnicach między programami nauczania na poszczególnych uczelniach.

Gdzie studiować kierunek informatyka w Rzeszowie?

Kierunek informatyka (lub informatyka i ekonometria) znajdziesz na dwóch rzeszowskich uczelniach publicznych. Są to Politechnika Rzeszowska i Uniwersytet Rzeszowski. Kierunek informatyka prowadzi także uczelnia niepubliczna – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Informatyka na Politechnice Rzeszowskiej

Absolwenci studiów kierunku informatyka, które prowadzi Politechnika Rzeszowska, nabywają niezbędną wiedzę i umiejętności w zakresie: samodzielnego rozwiązywania podstawowych problemów informatycznych, przygotowania, realizacji i weryfikacji projektów informatycznych, praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi i biegłością w programowaniu, technicznych aspektów obsługi sprzętu informatycznego i oprogramowania, szybkiego adaptowania się do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości informatycznej. W zależności od indywidualnych zainteresowań student może zdobywać wiedzę i umiejętności w zakresie: tworzenia oprogramowania narzędziowego i systemowego, projektowania kompletnych systemów informatycznych, zadaniowych lub obiektowych, realizacji prototypu systemu, układu sieci komputerowych, opracowania oprogramowania będącego protokołem sieciowym, interfejsem komunikacyjnym czy oprogramowaniem narzędziowym. Student ma możliwość nabycia praktycznych umiejętności z zakresu: programowania w języku asemblera, C, C++, Java, mikroinformatyki, inżynierii systemów informatycznych, technologii internetowych, grafiki komputerowej i animacji, tworzenia baz danych w bogato wyposażonych pracowniach komputerowych.

Informatyka na Uniwersytecie Rzeszowskim

Studia na kierunku informatyka, które ma w swojej ofercie Uniwersytet Rzeszowski, pozwalają zdobyć wiedzę z zakresu architektury komputerów, technologii sieci komputerowych i Internetu, różnych paradygmatów oraz silnych i słabych stron współczesnych języków programowania, standardów tworzenia oprogramowania, w tym zespołowego wytwarzania oprogramowania, projektowania, zarządzania i eksplorowania baz danych, różnych zastosowań sztucznej inteligencji. Powyższa wiedza poparta jest umiejętnościami praktycznymi pozwalającymi na: tworzenie aplikacji desktopowych oraz internetowych, konfigurowanie sieci komputerowych, pracę w zespołach programistycznych, znajdowanie efektywnych rozwiązań problemów o dużej złożoności, w tym z wykorzystaniem usług w chmurze obliczeniowej.

Informatyka i ekonometria na Uniwersytecie Rzeszowskim

Kierunek informatyka i ekonometria, prowadzony przez Uniwersytet Rzeszowski, przekazuje wiedzę i kształtuje umiejętności pozwalające zrozumieć złożoność zjawisk na styku techniki i ekonomii, a tym samym przygotowuje wyposażonego w kompetencje inżynierskie absolwenta do pracy we wszystkich podmiotach gospodarczych i instytucjach, w których wymagane jest stosowanie narzędzi matematycznych, statystycznych, ekonometrycznych i informatycznych. 

Specjalności:

  • Systemy informatyczne w zarządzaniu
  • Analiza danych społeczno-gospodarczych

Informatyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Studia inżynierskie na kierunku informatyka, które proponuje kandydatom Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, to szansa aktywnego rozwinięcia indywidualnych predyspozycji w ramach atrakcyjnych specjalności.

Specjalności:

  • Inżynieria danych
  • Inżynieria gier komputerowych
  • Technologie internetowe i mobilne
  • Technologie IoT – Internetu Rzeczy
  • Programowanie (studia niestacjonarne)

Czy warto studiować na kierunku informatyka?

Studia informatycznie niewątpliwie zapewniają kończącym je absolwentom szeroki wybór pracodawców, stanowisk, czy nawet formy zatrudnienia. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że rynek pracy stale potrzebuje specjalistów IT, programistów, grafików, administratorów sieci, specjalistów od cyberbezpieczeństwa itp. Informatyka wciąż jest najchętniej wybieranym kierunkiem studiów na wielu, nie tylko polskich uczelniach wyższych. Studentów przekonują również obietnice wysokich, często rekordowych, zarobków w tej branży. Trzeba podkreślić, że nauki informatyczne wciąż dynamicznie się rozwijają, a ich powiązania z innymi dziedzinami, takimi jak nauki medyczne, przyrodnicze, ekonomiczne, czy humanistyczne (dziś już praktycznie wszystkimi) stale się poszerza i wkracza na kolejne poziomy. Czy warto wybrać kierunek informatyka? Tak, bo to niezmiennie kierunek przyszłości.

Kierunek informatyka w Rzeszowie

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia informatyczne Rzeszów. Interesujesz się informatyką, programowaniem, sieciami komputerowymi, bazami danych, Internetem, sprzętem komputerowym i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia