Kierunki studiówKierunki studiów KielceStudia chemiczneStudia Kielce

Chemia – studia w Kielcach

Studiowanie kierunku chemia ma przyszłość! Na te studia można się zapisać w Kielcach na jednej uczelni. Instytut Chemii UJK proponuje studia I stopnia dla maturzystów.

Studia chemiczne zdobywają sobie coraz większe uznanie u kandydatów na studia. Kierunek chemia dostępny jest w Kielcach dzięki ofercie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Chemia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

Jako absolwent studiów licencjackich uzyskasz wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień chemii, opartą na podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych. Student w ciągu 6 semestrów nauki może zdobyć atrakcyjny zawód i duży zasób praktycznych umiejętności. Ten model kształcenia zapewnia połączenie wiedzy ogólnej, teoretycznej i specjalistycznej z umiejętnościami praktycznymi.

Absolwent jest przygotowany do pracy w przemyśle chemicznym i przemysłach pokrewnych, drobnej wytwórczości, administracji. Posiada również podstawowe kwalifikacje umożliwiające podjęcie pracy w przemyśle wydobywczym i przetwórstwa surowców skalnych, ściśle związanym z gospodarką regionu, w szczególności w zakresie badania jakości surowców i wytwarzanych produktów.

Miejscem pracy absolwenta są różnego rodzaju laboratoria chemiczne w przemyśle chemicznym, przemyśle wydobycia i przetwórstwa surowców skalnych, przemysłach pokrewnych oraz drobnej wytwórczości. 

Kierunek chemia w Kielcach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Kielce. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

Chemia w Gdańsku

Chcesz podjąć przyszłościowe studia w Gdańsku? Pomyśl o kierunku chemia….

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia