Kierunki studiów Bydgoszczrodzaje studiów BydgoszczStudiaStudia BydgoszczStudia sportowe

Studia sportowe w Bydgoszczy

Studia sportowe na kierunku wychowanie fizyczne to m.in. propozycja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy

Studiowanie kierunków związanych ze sportem oraz aktywną rekreacją wzbudza coraz większe zainteresowanie kandydatów. Dla osób, które chcą podjąć studia w Bydgoszczy uczelnie przygotowały adekwatne propozycje. Kierunek wychowanie fizyczne studiować można na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego oraz w niepaństwowej Wyższej Szkole Gospodarki. Poznaj dokładniej studia sportowe w Bydgoszczy!

Wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

W ramach studiów na kierunku wychowanie fizyczne na UKW studenci zdobywają podstawową wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne w dziedzinie kultury fizycznej. Uzyskują uprawnienia pedagogiczne w ramach:

 • specjalności nauczycielskiej.

oraz:

 • kompetencje do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej,
 • uprawnienia do nauczania przedmiotu podstawowego – wychowanie fizyczne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Absolwent tego kierunku może podjąć zatrudnienie:

 • w szkołach podstawowych,
 • w klubach sportowych,
 • w związkach i stowarzyszeniach sportowych,
 • w instytucjach samorządowych i państwowych działających w obszarze kultury fizycznej.

Wychowanie fizyczne w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy

Kierunek studiów wychowanie fizyczne, który proponuje Wyższa Szkoła Gospodarki, łączy nauki sportowe, pedagogiczne, psychologiczne oraz z zarządzania i rekreacji. Celem kształcenia jest zdobycie kompetencji i umiejętności niezbędnych do organizacji i prowadzenia zarówno lekcji wychowania fizycznego w szkole oraz organizacji sportu i rekreacji dla różnych warstw społeczeństwa, organizacji i zarządzania działalnością w obiektach sportowych

Miejscem zatrudnienia absolwenta mogą być przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjalne, placówki wychowania pozaszkolnego, organizacje i stowarzyszenia sportowe (kluby i związki sportowe) oraz placówki sportu, rekreacji i turystyki (ośrodki sportowe, rekreacyjne, wypoczynkowe itp.), placówki działające na rzecz sportu osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo absolwenci przygotowani są do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rekreacji i sportu:

 • szkółki pływania,
 • kluby sportowe, fitnees i siłownie,
 • organizacja kolonii i obozów sportowych,
 • oraz pracy zawodowej w służbach mundurowych (policja, straż pożarna, wojsko, ratownictwo wodne).

Zarządzanie w sporcie na Politechnice Bydgoskiej

Studia na kierunku zarządzanie w sporcie to ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy interesują się sportem i mają wizję swojej pracy w biznesie. Kierunek zarządzanie w sporcie powstał, by przygotowywać osoby planujące wykorzystywać w biznesie swoją wiedzę, umiejętności czy zainteresowania związane ze sportem.

Podczas studiów będziesz miał do czynienia z przedmiotami z zakresu m.in. zarządzania, ekonomii, finansów i rachunkowości, marketingu, psychologii, kierowania zespołami, strategii, informatyki, ale również z wieloma przedmiotami sportowymi.

Poznaj szczegóły wybierając kierunek z listy poniżej.

Kierunki studiów sportowych w Bydgoszczy 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Bydgoszcz. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia