Sport – kierunek studiów w Warszawie

Dynamiczny wzrost społecznego zainteresowania dla uprawiania sportu choćby w wymiarze rekreacyjnym powoduje, że rynek pracy absorbuje specjalistów od aktywności fizycznej. Studia na kierunku sport są doskonałym przygotowaniem do pracy w branży trenerskiej, instruktorskiej czy menedżerskiej. Kierunek studiów proponuje Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Studia na kierunku sport na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie to oferta skierowana do pasjonatów sportu, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, przyszłych trenerów, instruktorów i menedżerów sportu.

Podczas kształcenia student będący czynnym zawodnikiem może rozwijać swoje pasje sportowe oraz zdobywa wiedzę, umiejętności i kompetencje, które po ukończeniu studiów będzie mógł wykorzystać w swoim życiu zawodowym.

Kształcenie na kierunku sport odbywa się w formie stacjonarnej. Studenci zdobywają ogólną wiedzę interdyscyplinarną z zakresu o kulturze fizycznej, nauk społecznych, biologicznych i ekonomicznych oraz umiejętność wykorzystania jej w pracy zawodowej z zachowaniem zasad etycznych. Uczestnicy studiów uczą się projektowania, realizowania i kontrolowania procesu treningu sportowego oraz zdobywają umiejętność zarządzania organizacją sportową.

W ramach studiów możliwość wyboru specjalizacji instruktorskich: Instruktor rekreacji ruchowej np w zakresie Fitness – nowoczesne formy gimnastyki oraz Instruktor sportu np: kulturystyka, snowboard, żeglarstwo deskowe, narciarstwo alpejskie oraz gry zespołowe.

W ramach rekrutacji na kierunek sport uwzględnia się obok ocen z egzaminu maturalnego również wyniki egzaminu sprawności fizycznej (pływanie, jedna dyscyplina sportowa gimnastyka, lekkoatletyka, koszykówka, piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa)

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie:  Studia sportowe Warszawa. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia