Kierunki studiów Warszawanewrodzaje studiów WarszawaStudiaStudia logistyczneStudia Warszawa

Studia logistyczne w Warszawie

Logistyka należy obecnie do jednego z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Studia logistyczne to szansa na atrakcyjną karierę zawodową. Pandemia w szczególności pokazała jak ważne jest dobre planowanie, transport, spedycja. Jeśli swoją przyszłość chcecie powiązać z branżą logistyczną, warto poznać propozycje uczelni publicznych i niepublicznych z Warszawy.

Jakie studia logistyczne można wybrać w Warszawie? Dominuje kierunek logistyka, który proponują zarówno uczelnie publiczne, takie jak Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Szkoła Główna Handlowa, czy Wojskowa Akademia Techniczna, jak również uczelnie prywatne, przykładowo Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, Społeczna Akademia Nauk, czy też Uniwersytet WSB Merito Warszawa. Sprawdź czym różnią się ich propozycje.

Logistyka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studenci logistyki na SGGW poznają sposoby zarządzania współczesnymi podmiotami gospodarczymi oraz zasady ich działalności logistycznej. W programie studiów znajdują się takie przedmioty jak m.in.: logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw, infrastruktura logistyczna, towaroznawstwo, zarządzanie produkcją i usługami, transport krajowy i międzynarodowy oraz spedycja. Absolwenci mają szeroką wiedzę w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchami dostaw. Potrafią działać w sposób przedsiębiorczy i rozwiązywać problemy logistyczne. Posiadają umiejętność samodzielnego projektowania i wdrażania łańcucha dostaw zgodnego z zasadami rynku i normami etycznymi, prawnymi i innymi obowiązującymi na rynku usług logistycznych.

Logistyka w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Studia na kierunku logistyka w AFiB Vistula mają profil praktyczny. Wybierając ten kierunek poznasz kluczowe zagadnienia z obszaru ekonomii, organizacji i zarządzania. Zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat procesów zaopatrzenia produkcji i dystrybucji oraz tworzenia i wyposażenia centrów zaopatrzenia. Poznasz infrastrukturę logistyczną. Nauczysz się szacować koszty procesów logistycznych oraz zarządzać łańcuchem dostaw.

Specjalności zaprojektowane dla tego kierunku pozwolą ci rozwijać się w wybranej dziedzinie: logistyki produkcji lub logistyki transportu. W trakcie studiów nauczysz się działać w sposób przedsiębiorczy i rozwiązywać problemy logistyczne. Poznasz narzędzia i technologie, które pozwalają na optymalizację procesów oraz zapewnienie ich skuteczności, sposoby zarządzania współczesnymi podmiotami gospodarczymi oraz zasady ich działalności logistycznej.

Specjalności:

  • Logistyka produkcji,
  • Logistyka transportu.

Logistyka w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Studia pierwszego stopnia na kierunku logistyka w SGH rozwijają wiedzę i kompetencje z zakresu logistyki i podstaw zarządzania łańcuchami dostaw umożliwiając rozpoczęcie ekscytującej kariery w zmiennych warunkach otoczenia gospodarczego.

Absolwent jest wyposażony w szereg praktycznych narzędzi analitycznych umożliwiających rzetelne podejmowanie decyzji w obszarze zarządzania logistycznego w zmiennych uwarunkowaniach otoczenia gospodarczego. Potrafi trafnie oceniać dostępne zasoby i wybierać rozwiązania z zakresu działań logistycznych, które skutecznie wspierają poprawę pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa.

Specjalności:

  • Zrównoważony rozwój w logistyce,
  • Analityka w zarządzaniu logistycznym.

Logistyka i administrowanie w mediach na Uniwersytecie Warszawskim

Na tle wielu kierunków logistycznych wyróżnia się propozycja Uniwersytetu Warszawskiego z kierunkiem logistyka i administrowanie w mediach. Studia te skierowane są̨ przede wszystkim do osób zainteresowanych dziennikarstwem, zapleczem organizacyjnym i technologicznym mediów. Przygotowują specjalistów niezbędnych w każdej instytucji medialnej, potrafiących rozwiązywać problemy związane z projektowaniem, budową i funkcjonowaniem tzw. Nowych Mediów, a wśród nich internetu, wydawnictw, gazet i periodyków, stacji radiowych i telewizyjnych.

Uzyskaj szczegółowe informacje o logistycznych kierunkach studiów dostępnych dla kandydatów w Warszawie:

Kierunki studiów logistycznych w Warszawie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia logistyczne Warszawa. Interesuje cię spedycja, transport, logistyka – zarządzanie łańcuchami dostaw i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia