Logistyka w Warszawie

Logistyka należy obecnie do jednego z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Studia mają charakter interdyscyplinarny – łączą w sobie zagadnienia zarządzania i problemy techniczne. Zarobki w branży logistycznej dynamicznie rosną a pandemia w szczególności pokazała jak ważne jest dobre planowanie, transport, spedycja. Jeśli swoją przyszłość chcecie powiązać z branżą logistyczną warto poznać propozycje uczelni publicznych i niepublicznych z Warszawy.

Gdzie można studiować kierunek logistyka w Warszawie?

Do wyboru macie uczelnie publiczne i niepubliczne. Poszczególne oferty mogą różnić się zakresem specjalności. Tak ogólnie to charakterystykę studiów na kierunku logistyka świetnie oddaje opis zamieszczony na stronach SGGW.

“Studenci tego kierunku poznają sposoby zarządzania współczesnymi podmiotami gospodarczymi oraz zasady ich działalności logistycznej. W programie studiów znajdują się takie przedmioty jak m.in.: logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw, infrastruktura logistyczna, towaroznawstwo, zarządzanie produkcją i usługami, transport krajowy i międzynarodowy oraz spedycja.

Absolwenci mają szeroką wiedzę w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchami dostaw. Potrafią działać w sposób przedsiębiorczy i rozwiązywać problemy logistyczne. Posiadają umiejętność samodzielnego projektowania i wdrażania łańcucha dostaw zgodnego z zasadami rynku i normami etycznymi, prawnymi i innymi obowiązującymi na rynku usług logistycznych.”

Na SGGW nie wyszczególniono specjalności.

Wojskowa Akademia Techniczna oferuje trzy: Logistyka przedsiębiorstw, Logistyka w motoryzacji oraz Logistyka i ekologia płynów eksploatacyjnych.

W Akademii Sztuki Wojennej spotkacie takie:

 • logistyka przedsiębiorstwa – przygotowuje do zarządzania przepływem dóbr materialnych oraz procesami świadczenia usług logistycznych w podmiotach gospodarczych, w ramach łańcucha dostaw;
 • logistyka w sytuacjach kryzysowych – przygotowuje do zarządzania procesami logistycznymi w ramach zespołów zarządzania kryzysowego na szczeblach administracji rządowej i pozarządowej podczas prowadzenia operacji w sytuacjach kryzysowych;
 • logistyka wojskowa – przygotowuje do zarządzania procesami logistycznymi w jednostkach organizacyjnych terytorialnego systemu zabezpieczenia logistycznego Sił Zbrojnych RP,
 • transport – przygotowuje menedżerów ds. logistyki do realizacji procesów transportowych i spedycyjnych na rynkach krajowych i międzynarodowych;
 • rachunek ekonomiczny w logistyce – przygotowuje menedżerów ds. logistyki do prowadzenia rachunków kosztów logistyki w jednostkach wojskowych i przedsiębiorstwach. 

Na tle wielu kierunków logistycznych wyróżnia się propozycja Uniwersytetu Warszawskiego z kierunkiem logistyka i administrowanie w mediach. Studia te skierowane są̨ przede wszystkim do osób zainteresowanych dziennikarstwem, zapleczem organizacyjnym i technologicznym mediów. Przygotowują specjalistów niezbędnych w każdej instytucji medialnej, potrafiących rozwiązywać problemy związane z projektowaniem, budową i funkcjonowaniem tzw. Nowych Mediów, a wśród nich internetu, wydawnictw, gazet i periodyków, stacji radiowych i telewizyjnych.

W Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie na logistycznych studiach spotkacie specjalności:

 • Logistyka międzynarodowa
 • Inteligentne systemy transportowe
 • Logistyka w e-commerce
 • Logistyka w małych i średnich przedsiębiorstwach
 • Transport, spedycja, magazynowanie

Studia w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie mają charakter studiów licencjackich. Na uczelni znajdziecie następujące specjalności:

 • Logistyka handlu i dystrybucji
 • Transport – Spedycja – Logistyka
 • Zarządzanie jakością w systemach produkcyjnych

SAN w Warszawie rekomenduje studia na kierunku logistyka:

“Bez wątpienia Logistyka, jako dziedzina interdyscyplinarna, jest miejscem powstawania innowacji z zakresu nauk technicznych oraz zarządzania. Społeczna Akademia Nauk stawia na nowoczesność w nauczaniu Logistyki dostosowując program nauczania do wymogów rynku pracy. Oferowane przez nas ścieżki do wyboru są wynikiem zapotrzebowania zgłaszanego przez pracodawców na specjalistów w zakresie zarządzania logistycznego. Szczególny nacisk kładziemy na wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych w logistyce, a naszym wyróżnikiem jest najwyższa jakość kształcenia potwierdzona wysokimi lokatami w rankingach szkół wyższych oraz opiniami absolwentów i studentów.”

Kierunek logistyka posiada w swojej ofercie również Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu. Poznaj oferowane prze tę uczelnię specjalności.

Wybór studiów logistycznych jest naprawdę duży. Do podjęcia ostatecznej decyzji będzie potrzebne trochę czasu. Ale warto wybrać dla siebie najciekawszą propozycję. Wykorzystaj zgromadzone informacje.

Uczelnie prowadzące kierunek logistyka w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia logistyczne Warszawa. Interesuje cię spedycja, transport, logistyka – zarządzanie łańcuchami dostaw i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

One thought on “Logistyka w Warszawie

 • 23 lutego 2022 o 11:43
  Permalink

  Ze względu na lokalizację mojej pracy (mieszkam pod Warszawa) wybór uczelni był lekko okrojony, bo nie mogę sobie pozwolić na długie dojazdy – muszę połączyć studia z pracą i życiem rodzinnym. Ostatecznie wybrałem kierunek logistyka, transport i spedycja na WSKZ-ecie i jeżeli ktoś jak ja wcześniej szuka opinii to mogę się podzielić moimi obserwacjami. Organizacja zajęć i poziom materiałów jest wysoki, wiec za to duzy plus. Wszystkie zajecia sa prowadzone zdalnie co było kluczowym czynnikiem w moim przypadku, wiec jeżeli ktoś ma podobna sytuacje to mogę jak najbardziej polecić to rozwiązanie. Sprawdza się dobrze

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia