Wychowanie fizyczne – studia w Olsztynie

Kochasz sport i chcesz oddać się pasji jego studiowania w Olsztynie. Wybierz studia na kierunku wychowanie fizyczne, który proponuje jedna z olsztyńskich szkól wyższych.

Sport jest kochany przez wielu. Wielu chce też studiować na kierunku wychowanie fizyczne, ponieważ studia dostarczają interdyscyplinarnej wiedzy. W stolicy Warmii studia oferuje na tym kierunku Olsztyńska Szkoła Wyższa.

Wychowanie fizyczne w Olsztyńskiej Szkole Wyższej

Absolwent studiów pierwszego stopnia kierunku wychowanie fizyczne legitymuje się wiedzą, umiejętnościami z dziedzin nauk biologicznych i medycznych (biologia medyczna, anatomia, fizjologia, fizjologia wysiłku, antropologia), dziedziny nauk społecznych (pedagogika, psychologia, socjologia), dziedziny nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej (edukacja zdrowotna, teoria wychowania fizycznego, podstawy dydaktyki wychowania fizycznego, historia kultury fizycznej, antropomotoryka, teoria sportu, zabawy i gry ruchowe, metodyka sportów indywidualnych, metodyka sportów zespołowych, biomechanika, ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne).

Absolwenci posiadają przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu MEN z dnia 1 marca 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.

Roczna opłata za studia na kierunku wychowanie fizyczne w OSW to około 4500 zł.

Uczelnie prowadzące kierunek wychowanie fizyczne w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia sportowe Olsztyn. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Olsztynie:

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia