Studia psychologiczne w Opolu

Studia jednolite magisterskie na kierunku PSYCHOLOGIA to propozycja Uniwersytetu Opolskiego. Studia na specjalności PSYCHOLOGIA I KOMUNIKACJA W BIZNESIE (na kierunku zarządzanie) obecna wśród tegorocznych propozycji Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Nowością na WSB w Opolu są również studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia.

Psychologia na Uniwersytecie Opolskim

Organizacja studiów na kierunku psychologia przewiduje możliwość wyboru przez studenta modułów kształcenie. Dzięki nim mają możliwość pogłębienia wybranego obszaru wiedzy i koncentracji na umiejętnościach mających znaczenie po ukończeniu studiów. Dzięki wyborowi odpowiedniego modułu, studenci przygotowują się na specyficzne wymagania stawiane przez rynek pracy w branżach, w których planują poszukiwać zatrudnienia.

Moduły są wybierane przez studenta w zależności od jego zainteresowań i mogą być zmienione z początkiem nowego semestru. Aktualnie w ofercie znajdują się takie moduły:

  • Moduł pracy i organizacji
  • Moduł kliniczny
  • Moduł  nauczyciel psycholog

Przykładowe przedmioty na psychologii

Przykładowe przedmioty wykładane w toku studiów: wprowadzenie do psychologii, historia myśli psychologicznej, psychologia ogólna: procesy poznawcze, emocje i motywacja, osobowość, różnice indywidualne, psychologia rozwoju człowieka, psychologia społeczna, metodologia ze statystyką, diagnoza psychologiczna, psychologia rodziny. Ponadto: techniki autoprezentacyjne, psychologia polityczna, psychologia reklamy, psychologia pracy i zarządzania, metody badania rynku i opinii społecznej, psychologia konfliktów społecznych, negocjacje i mediacje, psychologia kliniczna, metody psychoterapii, elementy psychiatrii, diagnoza psychologiczna w orzecznictwie sądowym, interwencja kryzysowa, neuropsychologia. 

Psychologia w Wyższej Szkole Bankowej

Nauka na kierunku psychologia możliwa jest w ramach dwóch specjalności. Pierwszym z nich jest psychologia kliniczna, drugim psychologia biznesu. W programie studiów znajduje się ponad 50 procent zajęć praktycznych oraz ponad 800 godzin praktyki zawodowej. Na stronach uczelni można znaleźć taką rekomendację kierunku:

Kierunki studiów psychologicznych w Opolu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia psychologiczne Opole. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia