Kierunki studiów Opolerodzaje studiów OpoleStudiaStudia OpoleStudia psychologiczne

Studia psychologiczne w Opolu

Studia psychologiczne jednolite magisterskie na kierunku psychologia to propozycja Uniwersytetu Opolskiego. Studia na kierunku psychologia oferuje również kandydatom Uniwersytet WSB Merito Opole.

Wszyscy ci kandydaci, których interesują studia psychologiczne w Opolu, w zasadzie mają do wyboru tylko dwie propozycje – uczelni państwowej (Uniwersytet Opolski) oraz uczelni prywatnej (Uniwersytet WSB Merito Opole). Czym różnią się te propozycje? Dowiesz się z ich charakterystyk opisanych poniżej.

Psychologia na Uniwersytecie Opolskim

Organizacja studiów na kierunku psychologia przewiduje możliwość wyboru przez studenta modułów kształcenie. Dzięki nim mają możliwość pogłębienia wybranego obszaru wiedzy i koncentracji na umiejętnościach mających znaczenie po ukończeniu studiów. Dzięki wyborowi odpowiedniego modułu, studenci przygotowują się na specyficzne wymagania stawiane przez rynek pracy w branżach, w których planują poszukiwać zatrudnienia.

Moduły są wybierane przez studenta w zależności od jego zainteresowań i mogą być zmienione z początkiem nowego semestru. Aktualnie w ofercie znajdują się takie moduły:

  • Moduł pracy i organizacji
  • Moduł kliniczny
  • Moduł nauczyciel psycholog

Przykładowe przedmioty na psychologii

Przykładowe przedmioty wykładane w toku studiów: wprowadzenie do psychologii, historia myśli psychologicznej, psychologia ogólna: procesy poznawcze, emocje i motywacja, osobowość, różnice indywidualne, psychologia rozwoju człowieka, psychologia społeczna, metodologia ze statystyką, diagnoza psychologiczna, psychologia rodziny. Ponadto: techniki autoprezentacyjne, psychologia polityczna, psychologia reklamy, psychologia pracy i zarządzania, metody badania rynku i opinii społecznej, psychologia konfliktów społecznych, negocjacje i mediacje, psychologia kliniczna, metody psychoterapii, elementy psychiatrii, diagnoza psychologiczna w orzecznictwie sądowym, interwencja kryzysowa, neuropsychologia. 

Psychologia na Uniwersytecie WSB Merito Opole

Nauka na kierunku psychologia możliwa jest w ramach dwóch specjalności. Pierwszym z nich jest psychologia kliniczna, drugim psychologia biznesu i rozwoju osobistego. W programie studiów znajduje się ponad 50 procent zajęć praktycznych oraz ponad 800 godzin praktyki zawodowej. Na stronach uczelni można znaleźć taką rekomendację kierunku:

Psychologia – Uniwersytet WSB Merito Opole

Specjalności na tym kierunku

Kierunki studiów psychologicznych – Opole 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia psychologiczne Opole. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia