Psychologia w Krakowie

Mało jest w Polsce miast, które jak Kraków oferują kandydatom tak duży wybór studiów na kierunku psychologia. Jednolite studia magisterskie dla przyszłych psychologów proponuje aż pięć krakowskich szkół wyższych. Jedna ze szkół proponuje studia licencjacki. Wśród nich są uczelnie państwowe i niepaństwowe. Dowiedz się z artykułu, o które chodzi?

Psychologia w Krakowie na uczelniach państwowych

Dużą zaletą studiowania na uczelni państwowej kierunku psychologia jest to, że studia te można realizować bezpłatnie. Jeśli do tego dochodzi prestiż takiej uczelni jak Uniwersytet Jagielloński sprawa wyboru staje się bardziej oczywista. Na Uniwersytecie Jagiellońskim można wybrać psychologię, którą prowadzi Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ lub psychologię na Wydziale Filozoficznym UJ.

O różnicach tej oferty można się łatwo przekonać czytając karty z opisami kierunków.

Na Wydziale Filozoficznym UJ plan studiów podzielony został na dwa etapy: obligatoryjny (kursy obowiązkowe, poziom A) oraz fakultatywny (poziom B). Etap obligatoryjny obejmujący kursy obowiązkowe i realizowany przez 6 semestrów umożliwia studentom nabycie podstawowej i wszechstronnej wiedzy w zakresie różnych dziedzin psychologii. Etap fakultatywny pozwala na poszerzenie wiedzy na poziomie specjalistycznym. Ścieżki specjalizacyjne, które student może realizować w czasie studiów to: Psychologia kliniczna i psychologii zdrowia, Psychologia kliniczna dziecka, Psychologia organizacji i reklamy, Psychologia rodziny i edukacji, Psychologia sądowa, Psychologia sportu, Psychoterapii, Naukowa.

Psychologia na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ to możliwość wyboru w ramach ścieżek specjalizacyjnych takich dziedzin jak: Neuropsychologia, Psychologia kliniczna w biegu życia, Psychologia życia społecznego oraz Badania naukowe w psychologii.

Studia na kierunku psychologia znajdziecie również w ofercie Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz na dwóch uczelniach katolickich na prawach uczelni publicznych: Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II oraz Akademii Ignatianum.

Akademia Ignatianum proponuje na psychologii do wyboru ścieżki edukacyjne:

  • Wspomaganie rozwoju
  • Psychokryminologia
  • Psychologia kliniczna
  • Psychologia zarządzania

Na UPJP2 w Krakowie w trakcie pierwszych pięciu semestrów studenci zdobędą ugruntowaną wiedzę o podstawowych procesach i zjawiskach psychologicznych oraz o sposobach ich opisywania i wyjaśniania. W szóstym semestrze studenci, posiadając rzetelną podstawową wiedzę teoretyczną, będą zobowiązani do wyboru jednej spośród czterech specjalności: psychologia edukacji i coachingu, psychologia w biznesie i reklamie, psychologia kliniczna z psychoterapią oraz psychologia duchowości i formacji. 

Kierunek psychologia na uczelniach niepaństwowych w Krakowie

Dwie krakowskie uczelnie niepaństwowe co roku przyciągają kandydatów na kierunek psychologia. Są to Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego oraz Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego APEIRON w Krakowie. Oferta tych uczelni różni się specjalnościami, ale w obu przypadkach są to studia jednolite magisterskie.

Krótką charakterystykę studiów w Krakowskiej Akademii dają fragmenty z karty kierunku na stronach uczelni:

“Kierunek Psychologia prowadzony jest w profilu praktycznym. Studia nie oferują specjalności niemniej na IV i V roku studenci wybierają przedmioty pozwalające samodzielnie kształtować rozszerzony zakres znajomości poszczególnych subdyscyplin psychologii: psychologii klinicznej i psychosomatyki; różnych kierunków psychoterapii, neuropsychologii i neurorehabilitacji, psychologii sądowej, penitencjarnej i resocjalizacji, psychologii biznesu i zarządzania (w tym: HR, szkolenia i coaching) czy innych obszarów psychologii stosowanej jak np. psychologia transportu, psychologia reklamy, czy psychologia sportu.”

W WSE na studiach licencjackich realizowane są dwie ścieżki kształcenia: psychologia menedżerska oraz psychologia coachingu: wsparcie, rozwój, mediacje

Kierunek psychologia w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia psychologiczne Kraków. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia