Studia ekonomiczne w Katowicach

Katowice – jeden z głównych ośrodków Górnośląskiego Ośrodka Przemysłowego – to nowoczesne miasto, w którym kwitną handel i usługi. Jest więc świetnym miejscem na studia ekonomiczne!

Kierunki ekonomiczne w Katowicach są prowadzone zarówno przez uczelnie państwowe, jak i niepubliczne, choć ze względu na niezwykle bogatą ofertę Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (prowadzącego aż 15 kierunków!) oferta tych pierwszych zdecydowanie dominuje. Poza ww. UE, z grupy uczelni państwowych również Politechnika Śląska oraz Uniwersytet Śląski umożliwiają zdobycie wykształcenia ekonomicznego. Osoby zainteresowane studiami w mniejszych grupach powinny pochylić się nad ofertami uczelni niepublicznych, czyli Akademii Górnośląskiej oraz Wyższej Szkoły Bankowej.

Katowickie uczelnie umożliwiają zdobycie wykształcenia nie tylko na bardziej ogólnych kierunkach ekonomicznych. takich jak EKONOMIA czy FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ, ale też na bardziej niszowych i wyspecjalizowanych, jak chociażby INFORMATYKA I EKONOMETRIA, GOSPODARKA CYFROWA czy MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI BIZNESOWE. Jest więc z czego wybierać!

Ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Studia na kierunku ekonomia, które proponuje Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, pozwolą poznać zagadnienia z obszaru współczesnej ekonomii, ze szczególnym uwzględnieniem procesów związanych z innowacyjnością, konkurencyjnością, a także metodami ilościowymi.

W ramach oferty edukacyjnej możesz wybrać jedną z czterech specjalności, która pozwoli Ci zdobyć wiedzę, umiejętności i kompetencje w obszarach związanych z:

 • projektowaniem i wdrażaniem  rozwiązań sprzedażowych;
 • działalnością przedsiębiorstwa z punktu widzenia menedżera;
 • gospodarką elektroniczną; 
 • handlem międzynarodowym.

Absolwenci mogą pracować m.in. na stanowiskach:

 • specjalisty ds. analiz, diagnozowania, prognozowania, projektowania, planowania, modelowania, programowania zjawisk gospodarczych;
 • spedytora i logistyka;
 • specjalisty w zakresie organizowania, negocjowania i zawierania umów z partnerami krajowymi i zagranicznymi;
 • specjalisty ds. prowadzenia i rozliczania transakcji międzynarodowych;
 • kierownika, menedżera, w działach personalnych; 
 • eksperta, doradcy i konsultanta;
 • analityka wykorzystującego różnorodne narzędzia informatyczne;
 • audytora i kontrolera działalności gospodarczej i administracji skarbowej;
 • będziesz również przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej zarówno na rynkach krajowych, jak i międzynarodowych.

Finanse i rachunkowość na Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Finanse i rachunkowość – propozycja Akademii Górnośląskiej – to kierunek, który ma w przystępny sposób przybliżyć studentom ekonomiczne i finansowe mechanizmy funkcjonowania współczesnej gospodarki rynkowej, jej instytucji i podmiotów gospodarczych. Studia kierowane są w szczególności do osób, które wiążą swoją przyszłość zawodową ze współczesnym światem biznesu, finansami i rachunkowością.

Program kształcenia jest odpowiedzią na wymagania zgłaszane przez pracodawców zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego, którzy poszukują specjalistów, doradców i kadry zarządzającej.

Specjalności:

 • Rachunkowość i podatki
 • Rachunkowość i rewizja finansowa
 • Rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw
 • Finanse w działalności gospodarczej przedsiębiorstwa


Dowiedz się więcej o ekonomicznych kierunkach studiów dostępnych w Katowicach, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów ekonomicznych w Katowicach 2023

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Katowice. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj także:

Zobacz również treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia